II. ročník Ostrava Cup 2020

Milí sportovci, trenéři a fanoušci atletiky,
velmi nás těší, že situace v ČR se lepší a my Vás tak můžeme s radostí pozvat na II. ročník Ostrava Cup 2020.
Pořadatelem závodu je SSK Vítkovice a AOZTP. Závod jako obvykle proběhne na Městském atletickém stadionu Ostrava-Vítkovice dne 25.7.2020. Zahájení závodů od 10 hod.
Důležité informace naleznete: Propozice + Plakát

datum: 04 Jun 2020 autor: Aneta Inochovská

České rekordy - 01-06-2020

České rekordy - 01-06-2020

datum: 03 Jun 2020 autor: Pavel Šibrava

SPOLU NA STARTU - Ostrava

1.6.2020 na den dětí oddíl AOZTP, měl možnost společně s mnoha oddíly po celé ČR zahájit letošní atletickou sezónu s projektem SPOLU NA STARTU. Díky krásnému, slunnému počasí padla spousta skvělých výkonů a byla překonána osobní maxima.
Za největší zmínku patří výkon naší reprezentantky Miroslavy Obrové, která překonala svůj vlastní držený český rekord v hodu oštěpem, který nyní činí 16,33m. K tomu přidala skvělý výkon v hodu diskem, který byl na blízko 21m hranice (20,70m). Zmínit také musíme výkon Radima Běleše, který byl za krásných 27m (27,56cm).
Soutěže se účastnili také naši nejmladší sportovci, kteří předvedli skvělé výkony do budoucna.
Kompletní výsledky.

datum: 03 Jun 2020 autor: Aneta Inochovská

II. Kolo Českého poháru atletiky ČATHS - Olomouc

Srdečně vás zveme na druhé kolo Českého poháru Atletiky ČATHS a to dne 14. 6. 2020.
Přihlášky pouze písemně do 5. 6. 2020 na mail atletikavozickaru@gmail.com
Propozice

Na hojnou účast se těší pořadatelé.

datum: 02 Jun 2020 autor: Eva Kacanu

I. Kolo Českého poháru atletiky - Olomouc - výsledky

Deštivé závody v Olomouci
V naděli 31.5.2020 byla v Olomouci zahájena atletická sezóna 2020. Konalo se I kolo Českého poháru Atletiky ČATHS 2020. I přes deštivé počasí se na závody sjelo celkem 27 mužů a 15 žen. Svou připravenost na sezónu předvedla Anna Muziková SC JÚ Praha v hodu kuželkou, kdy překonala své osobní maximum a zároveň přepsala Český rekord v této disciplíně. Deště se nezalekli ani atleti Jarda Brož a David Žídek AOZTP Ostrava, kteří si vylepšili svá osobní maxima v hodu diskem, své osobní maximum si vylepšil také Marek Horský AOZTP Ostrava v hodu oštěpem. Svá osobní maxima si v disku i oštěpu si vylepšil také nováček Radim Šácha ABB Pardubice. Současně proběhl závod naších juniorů v hodu raketkou kdy zvítězil v kategorii starší žáci Dominik Churý AK Olomouc, mladší žákyně zvítězila Natálie Hlavinková AOZTP Ostrava, vozíčkářky Nikola Síkorová AK Olomouc a Čtepánek Kaloč vybojoval druhé zlato pro AOZTP Ostrava.
Všem závodníkům gratulujeme.
Velké poděkování patří všem, kteří zajistili hladký průběh závodů , rozhodčím, pomocníkům a technické četě. Děkujeme za pomoc a dlouhodobou spolupráci příslušníků AČR pod vedením kpt. Mgr. Dany Václavíkové vedoucí komunitního centra pro válečné veterány Olomouc a příslušníkům 153. žpr. Olomouc.
a dokumentaristovi Ing. Pavlu Václavíkovi, který vše řádně zdokumentoval.

Kompletní výsledky, FOTO.

datum: 02 Jun 2020 autor: Eva Kacanu

I. Kolo Českého poháru atletiky - Olomouc

Jsme nesmírně potěšeni, že díky příznivému vývoji epidemiologické situace ve výskytu nemoci covid-19 a rozvolňování opatření Vlády České republiky vztahující se ke sportu a sportovním aktivitám platných od 11.5.2020, které nám umožňuje uspořádat závody do 100 osob. Na základě výše uvedeného skutečnosti vás srdečně zveme do Olomouce na první kolo ČP ČATHS 2020, které se bude konat v neděli 31. 5. 2020. Podrobnosti viz. propozice + pravidla ČP 2020. Na hojnou účast se těší pořadatelé.

datum: 12 May 2020 autor: Eva Kacanu

POZOR ZMĚNA TERMÍNU CZECH OPEN 2020

Vzhledem k vládním opatřením byl stanoven nový termín tradičního mezinárodního mítinku v Olomouci CZECH OPEN. Nový termín je stanoven na 20.-23.8.2020. Propozice budou rozeslány do konce měsíce.

datum: 12 May 2020 autor: Eva Kacanu

Handi Zlatá Tretra Ostrava v novém termínu v pondělí 7. září 2020

Mezinárodní atletický mítink Zlatá tretra Ostrava (59. ročník, součást World Athletics Continental Tour Gold) se s ohledem na situaci kolem celosvětového šíření koronaviru neuskuteční v plánovaném termínu na konci května, ale po dohodě v novém termínu 7. září 2020.
Už po čtvrté můžeme být my, handicapovaní sportovci, této akce součástí a proto si toho velice vážíme. Nemůžeme se už dočkat a věříme, že se situace v naší republice zlepší a my si budeme moc užít jeden z nejlepších Handi mítinků v České republice.

Veškeré informace ohledně závodu naleznete v příloze.PLAKÁT + PROPOZICE
Bude se na vás těšit celý tým AOZTP a SSK Vítkovice,z.s.

datum: 07 May 2020 autor: Aneta Inochovská

Vážení sportovci, trenéři a příznivci

Vzhledem k pandemii a vládním opatřením se naše tradiční zahájení atletické sezóny odkládá neboť stále není možné, aby se konali závody, soustředění. V tuhle chvíli je zřejmé, že se až do konce května nebude konat žádný závod ani soustředění, pouze individuální sportování v rámci klubů. Závody a soustředění v ČR se budou konat v nových termínech a závody v zahraničí jsou některé přeložené a některé zrušení bez náhrady. Viz aktualizovaný kalendář. Podle vládního návrhu uvolňování opatření lze v současné době předpokládat, že by se mohli první závody konat podle kalendáře v červnu a to 14 v Olomouci. O konání závodu budete včas informování pořadatelem.
I přesto, že je situace složitá přejeme vám, aby se dařilo co nejlépe.

datum: 29 Apr 2020 autor: Eva Kacanu

Smutek v Olomouckém atletickém klubu

Zasáhla nás smutná zpráva, že v úterý 21.4.2020 po krátké vážné nemoci zemřel předseda AK Olomouc pan Miroslav Hrabal. Atlet, rozhodčí, trenér předseda AK Olomouc. Dlouholetý příznivec Atletiky vozíčkářů, významný propagátor a podporovatel atletiky zdravotně postižených v ČR. Odešla osobnost, které jsme si velmi vážili a která bude všem velmi chybět. Pan Hrabal byl člověk s velkým srdcem.
Čest jeho památce. ČAS, SMUTEČNÍ OZNÁMENÍ
Poslední rozloučení s Miroslavem Hrabalem proběhne v úterý 28.4.2020 v 11:20 v olomouckém krematoriu.

datum: 26 Apr 2020 autor: Eva Kacanu

<< Předchozí 1 Další >>
archiv článků

Content Management Powered by CuteNews