Atleti ČATHS na Dutch Open

Dva atleti ČATHS Martin Němec a Jaroslav Petrouš vyrazí o nadcházejícím víkendu do nizozemského Emmeloordu, kde se uskuteční otevřené mistrovství Holandska. Pro Jaroslava Petruše bude Dutch Open premiérou na mezinárodní úrovni, a to ne premiérou ledajakou. Dle seznamu účastníků se totiž Petrouš utká krom jiných i s paralympijským vítězem z Pekingu Rusem Alexejem Ašapatovem. První prověrku ovšem Petrouš podstoupí již před závody, kdy na něj čeká mezinárodní klasifikační komise.
datum: 26 May 2009 autor: OSAV

Atleti OSAV na BT Paralympic Cupu v Manchesteru

Dvojice českých atletů-vozíčkářů Milan Bláha a Jan Vaněk v doprovodu Šárky Špaňhelové vyrazila do anglického Manchesteru na British Telecom Paralympic Cup. Koulař Milan Bláha si za kanálem vylepšil své osobní maximum a skončil druhý výkonem 9,10 metru. Jan Vaněk vyhrál, když hodil kuželku do vzdálenosti 24,13 metru. Kompletní výsledky na oficiálních stránkách soutěže.
datum: 24 May 2009 autor: Martin Němec

Pozvánka na 3. kolo KB Českého poháru v Brně

Příští kolo KB Českého poháru v atletice vozíčkář proběhne v neděli 7. června v Brně - Líšni. Pozvánka, plakát, mapa příjezdu ke stadionu a rozvržení výsečí na webu SK Moravia Brno.  
datum: 24 May 2009 autor: Pavel Šibrava

Nové předsednictvo OSAVu

Na olomoucké valné hromadě byl staronovým předsedou občanského sdružení Atletika vozíčkářů zvolen Martin Němec, členy předsednictva Pavel Šibrava, Štefan Danko, Iva Machová a Eva Kacanu.

Předsednictvo se ihned sešlo ke svému prvnímu zasedání a určilo, že příští 4 roky bude místopředsedou Štefan Danko a vedoucí sportovní komise Iva Machová. Nové předsednictvo zároveň rozhodlo o přijetí šesti nových členů.

Pro úplnost zbývá dodat, že revizní komisi od 23. května 2009 tvoří Martin Lajza a Jana Kuncová.

 

datum: 24 May 2009 autor: OSAV

Valná hromada OSAV 2009

I přes původní obavy se nakonec v Olomouci sešla usnášeníschopná valná hromada občanského sdružení Atletika vozíčkářů, která na svém jednání především zvolila orgány sdružení na další 4 roky a rozhodla o vyloučení 17 členů neplnících své povinnosti. Zápis z valné hromady zde
datum: 24 May 2009 autor: OSAV

Výsledky 2. kola KB Českého poháru

Kompletní výsledky 2. kola KB ČP v atletice vozíčkářů stejně jako průběžné pořadí na webu SK Moravia Brno.
datum: 24 May 2009 autor: Pavel Šibrava

„Po Pekingu jsem chtěla všechno vzdát,“ říká Martina Kniezková vítězka 2. kola Českého poháru v atletice vozíčkářů

Dvojnásobná paralympijská vítězka v hodu diskem ze Sydney a Atén Martina Kniezková měla na hrách v Pekingu v loňském roce velké zdravotní komplikace, které vyvrcholily bezprostředně po návratu měsíční hospitalizací. Na soutěži se znovu objevila až dnes v Olomouci na 2. kole KB Českého poháru v atletice vozíčkářů a předvedla velmi dobré výkony: diskem hodila 14 metrů 53 centimetrů a zvítězila díky oštěpu, který poslala do vzdálenosti necelých 9 metrů. Na sportovkyni s ochrnutou odhodovou rukou jsou to výborné délky. Přitom nechybělo málo a třiatřicetiletá Martina už nesportovala.
celý článek
datum: 24 May 2009 autor: Alice Tejkalová

Disk vozíčkářů na Odložilově memorálu

Na16. ročníku Memoriálu Josefa Odložila se v exhibičním závodě představí i pětice diskařů na vozíku Jana Fesslová, Martin Němec, Jaroslav Petrouš, Miroslav Šperk a Josef Štiak. Memoriál se koná v pondělí 8. června na pražské Julisce, diskařská exhibice proběhne od 14 hodin v rámci předprogramu. Více informací na oficiálních stránkách Memoriálu.

datum: 13 May 2009 autor: Martin Němec

Video z 1. kola ČP v atletice vozíčkařů

Podívejte se na videoreportáž z prvního kola KB Českého poháru v atletice vozíčkářů, které se konalo 8. 5. 2009 v Pardubicích.
datum: 13 May 2009 autor: Alice Tejkalová

Web MČR Olomouc 2009

Byly spuštěny oficiální webové stránky Otevřeného mistorvství České republiky v atletice vozíčkářů a tělesně postižených, které se koná od 21. do 23. srpna 2009 v Olomouci. 

Přihlášky dle propozic do 31. 7. 2009.

 

datum: 09 May 2009 autor: OSAV

<< Předchozí Další >>
archiv článků

Content Management Powered by CuteNews