Oštěpařské zlato pro Barboru Špotákovou!

Poslední pokus v deštivém oštěpařském finále olympijských her v Pekingu se Barboře Špotákové mimořádně vyvedl. Hodem dlouhým 71 metrů a 42 centimetrů si vylepšila osobní rekord a především se dostala před do té doby vedoucí Rusku Abakumovou. Barboře Špotákové gratulujeme a věříme, že k jejímu úspěchu přispělo i OSAVácké triko 
datum: 21 Aug 2008 autor: OSAV

Paralympijské zpravodajství na webu OSAV

Internetové stránky občanského sdružení Atletika vozíčkářů nebudou během XIII. letních paralympijských her v Pekingu poskytovat žádné oficiální zpravodajství. Na stránkách bude dán prostor členům OSAV k vyjádření osobních zážitků.

celý článek
datum: 21 Aug 2008 autor: OSAV

Jak si olympionici ustelou, tak si paralympionici lehnou

Olympijská vesnice v Pekingu je údajně největší v historii her. Spíše než o vesničku jde tentokrát o sídliště tvořené 42 obytnými budovami. Komplex je situován v severní části města poblíž sportovišť. Architekti kladli důraz na životní prostředí, projekt je energeticky šetrný a environmentálně přátelský. Mimo jiného se využívá sběr dešťové vody a její ohřev solární energií. Pouliční osvětlení pracuje na bázi fotovoltaických článků.
celý článek
datum: 17 Aug 2008 autor: Martin Němec

Výsledky KB ČP Chrudim

Výsledky předposledního kola KB Českého poháru v atletice vozíčkářů naleznete na stránkách SK Moravia Brno.
datum: 17 Aug 2008 autor: Pavel Šibrava

Déšť zaléval atlety na poháru v Chrudimi, žádný nevyrostl

Počasí poslednímu závodu KB Českého poháru v atletice vozíčkářů před odletem sportovců na paralympijské hry v Pekingu příliš nepřálo. Déšť atlety na chrudimském stadionu na šestém kole poháru vydatně zaléval něco přes polovinu závodů, což se odrazilo i na výkonech některých z nich.
celý článek
datum: 17 Aug 2008 autor: Alice Tejkalová

Atleti na vozíku se před paralympiádou soustředili v Nymburce

Poslední společné soustředění před odletem na paralympiádu mají za sebou atleti vozíčkáři. Sportovní centrum v Nymburce jako obvykle poskytlo vynikající podmínky pro přípravu před nadcházející vrcholnou soutěží.

celý článek
datum: 11 Aug 2008 autor: OSAV

Peking: bezvětří+34°C+zataženo+vysoká vlhkost=SMOG

Den před zahájením olympijských her halí hlavní město Číny smog. V Pekingu vystoupila ve čtvrtek rtuť teploměru na 34 stupně Celsia, je zataženo a vzdušná vlhkost je vysoká, což zhoršuje rozptylové podmínky. Už několik dní panuje bezvětří, takže smog ve městě přetrvává navzdory drastickým omezení dopravy i přerušení provozu mnoha továren.V nejbližších dnech se nečeká změna počasí, která by jej rozptýlila, i když mohou přijít přeháňky.

celý článek
datum: 07 Aug 2008 autor: OSAV

Propozice KB ČP v Chrudimi

Předposlední kolo KB Českého poháru, a zároveň poslední ostrý test před paralympiádou v Pekingu mají před sebou atleti na vozíku. Závod se koná 16. srpna, pořadatelem je AFK Chrudim. Propozice naleznete zde.
datum: 04 Aug 2008 autor: OSAV

Stupně vítězů pátého pohárového kola obsadili kvadruplegici a Eva Kacanu

V sobotu 2. srpna uspořádal Sportovní klub Nové Město nad Metují na svém stadionu 5. kolo KB Českého poháru v atletice vozíčkářů.

Poprvé v letošním ročníku neodjížděl ze závodu Českého poháru jako vítěz Martin Zvolánek. I přestože v hodu diskem kategorie F 51 stanovil nový český rekord, musel se tentokrát sklonit před svým oddílovým kolegou Janem Vaňkem, kterému se skvěle vyvedl hod kuželkou. Třetí místo patřilo dalšímu kuželkáři Radimu Bělešovi z pořádajícího klubu.

celý článek
datum: 04 Aug 2008 autor: Martin Němec

Upravený časový program paralympiády v Pekingu

Zhruba měsíc před odletem Českého paralympijského týmu do Číny změnili organizátoři her program atletických soutěží. Aktuálně platný program naleznete zde, nicméně další změny nejsou vyloučeny.
datum: 03 Aug 2008 autor: OSAV

<< Předchozí 1 Další >>
archiv článků

Content Management Powered by CuteNews