Pistorius nepojede na olympiádu

Běžec na protézách Oscar Pistorius na olympijských hrách v Pekingu startovat nebude. Prezident jihoafrického atletického svazu včera v Johannesburgu oznámil, že Pistorius není v nominaci na štafetu 4x400 metrů, která byla jeho poslední šancí na olympiádu se nominovat. A to i přesto, že si zlepšil ve středu na mítinku v Luzernu svůj osobní rekord na čtvrtce na 46,25 setin sekundy. Na limit to ovšem nestačí a v JAR jsou rychlejší sprinteři. Pistorius se tedy může plně koncentrovat na přípravu na paralympijské hry a doufat v účast na olympiádě v Londýně v roce 2012. Jedinou handicapovanou sportovkyní na letošních olympijských hrách tak bude pouze Pistoriusova krajanka, dálková plavkyně Natalie Du Toit.
datum: 19 Jul 2008 autor: Alice Tejkalová

Airbus A-319 CJ

Vzdálenost z Prahy do Pekingu, kde se v září budou konat XIII. paralympijské hry, je vzdušnou čarou přibližně 7.500 kilometrů. Český paralympijský tým, který má celkem 92 členů, tuto vzdálenost na konci srpna překoná jedním z letadel tzv. vládní letky, která patří pod Armádu České republiky. Ta v současné době provozuje dva moderní stroje Airbus A-319 CJ. Dle podrobného článku iDnes by jedno z letadel mělo být v luxusní verzi, druhé nakonfigurováno pro 96 cestujících. Právě vysoká variabilita je dle popisu vlastností letounu na stránkách Ministerstva obrany největší výhodou tohoto typu Airbusu. Vnitřní uspořádání se může měnit od luxusní kabiny pro 10 cestujících, až po 124 sedadel. S počtem cestujících, respektive s použitím přídavných nádrží v zavazadlovém prostoru kolísá i dolet od 3.700 až po 11.670 kilometrů.
datum: 17 Jul 2008 autor: Martin Němec

IWAS Junior World Games 2008

V americkém Newarku v New Jersey začínají již tento víkend Světové hry IWAS pro juniory. Atletické, plavecké a vzpíračské soutěže mladých sportovců s handicapem se budou konat až do soboty 26. července. Hlavním technickým delegátem pro atletiku je vedoucí sportovní komise OSAV Iva Machová.
datum: 16 Jul 2008 autor: Martin Němec

Adams musí splatit vysoký účet za osvobození z drogového obvinění

Kanadský jízdař Jeff Adams nyní míří za větší finanční prémií než může získat kterýkoli jiný kanadský atlet na paralympiádě v Pekingu. Adams dluží bezmála 750.000 kanadských dolarů za očištění svého jména po nařčení z pozitivního testu na kokain. Sportovní arbitrážní soud potvrdil pozitivní test šestinásobného světového šampiona, ale rozhodl, že to nebyla jeho chyba.

 

celý článek
datum: 16 Jul 2008 autor: Martin Němec

Čím se bude házet v Číně?

Seznam atletického náčiní pro paralympiádu Pekingu naleznete zde.
datum: 15 Jul 2008 autor: OSAV

Petitclerc vyhrála letošní světovou sérii

Kanadská jízdařka Chantal Petitclerc má 64 bodový náskok před další Kanaďankou Diane Roy v konečném pořadí Světové jízdařské série 2008.
datum: 15 Jul 2008 autor: Martin Němec

Propozice na 5. kolo KB Českého poháru

Další kolo KB Českého poháru v atletice vozíčkářů pořádá 2. srpna na Klapálkově stadionu sportovní klub Nové Město nad Metují. Propozice naleznete zde
datum: 15 Jul 2008 autor: OSAV

Osobní web Jany Fesslové

Handicapovaná atletka, členka OSAV Jana Fesslová odstartovala nedávno provoz svých osobních webových stránek na adrese www.jana-fesslova.cz. Jana se zařadila k dalším atletkám s postižením jako jsou například Němka Marianne Buggenhagen, Kanaďanka Chantal Petitclerc či Švýcarka Edith Hunkeler, které své stránky rovněž mají. 
datum: 13 Jul 2008 autor: OSAV

Výsledky KB Český pohár České Budějovice

Kompletní výsledky z přelomového kola letošního ročníku KB Českého poháru v atletice vozíčkářů naleznete zde.
datum: 13 Jul 2008 autor: Pavel Šibrava

ČP v atletice vozíčkářů v Budějovicích vyhrál opět Zvolánek, „domácímu“ Štiakovi skvěle vyšel disk

Josefu Štiakovi z Českých Budějovic skvěle vyšlo 4. kolo KB Českého poháru v atletice vozíčkářů, které hostila po dvouleté pauze právě jihočeská metropole. V hodu diskem si vytvořil nový osobní rekord pokusem dlouhým 36 metrů 62 centimetrů. Paradoxem je, že ačkoliv je stříbrný oštěpař z paralympiády v Sydney v roce 2000 z Budějovic, nedá se zcela označit za domácího závodníka. Reprezentuje totiž Sportovní klub Nové Město nad Metují.
celý článek
datum: 12 Jul 2008 autor: Alice Tejkalová

<< Předchozí Další >>
archiv článků

Content Management Powered by CuteNews