II. kolo KB Českého poháru Atletiky vozíčkářů

Srdečně zvu všechny sportovce a příznivce atletiky na vozíku,  v sobotu 24. května do hanácké metropole Olomouc, stadion tj. Lokomotiva, tř.17. listopadu, kde se bude konat II. kolo KB Českého poháru v atletice vozíčkářú. Další informace viz propozice. Na hojnou účast se těší pořadatelé.
datum: 12 May 2008 autor: Eva Kacanu

Paralympic World Cup Manchester 2008

V severoanglickém Manchesteru právě v těchto chvílích vrcholí atletická část světového paralympijského poháru 2008. Z českých atletů vozíčkářů se jí, v hodu kuželkou, účastní kvadruplegici Karel Liška a Jan Vaněk, který na poslední chvíli nahradil zraněného Radima Běleše. Startovní listinu a následně i výsledky je možné nalézt na oficiálních stránkách soutěže

datum: 11 May 2008 autor: OSAV

Nesoutěžní kolekce HI-TEC pro LPH v Pekingu

Český paralympijský bude pro letošní paralympiádu v Pekingu zásoben sportovním nesoutěžním vybavením od firmy HI-TEC. A jak budou ty bundičky, botičky, čepičky, potítečka, tričička, mikinky, batůžky, fusekličky a takdále vypadat? Nějak takhle.
datum: 11 May 2008 autor: Jana Kuncová

Výsledky 1. kola KB Českého poháru

Kompletní výsledky 1. kola desátého ročníku KB Českého poháru v atletice vozíčkářů, které se 8. května uskutečnilo v Pardubicích, naleznete zde
datum: 11 May 2008 autor: Pavel Šibrava

Velké ceně Pardubic v atletice handicapovaných dominovali domácí sportovci

Skvělými výkony zahájili včera atleti vozíčkáři v Pardubicích letošní paralympijskou sezónu. Do jubilejního desátého ročníku Českého poháru vstoupila například domácí Jana Fesslová osobním a zároveň českým rekordem v hodu diskem kategorie F 55, když hodila rovných 24 metrů. Silná byla opět soutěž kvadruplegiků mužů i při absenci paralympijského vítěze z Atén Radima Běleše, který se těsně před závodem doma zranil a do Pardubic nedorazil. Jeho kolegové v kategorii se však patřičně činili a v celkovém hodnocení zahajovacího závodu atletického seriálu, jehož mediálním partnerem je Handisport.cz, obsadil stříbrný diskař z mistrovství světa v Assenu Martin Zvolánek první, a Jan Vaněk druhé místo. Oba startují, stejně jako Jana Fesslová v dresu Hvězdy Pardubice.

 

celý článek
datum: 09 May 2008 autor: OSAV

ČATHS konečně odtajnila vedení atletické sekce!

Z důvodu podmínky členství ve sdruženém svazu pro účast na paralympiádě v Pekingu začali do České asociace tělesně handicapovaných sportovců na přelomu roku vstupovat atleti vozíčkáři se splněnými limity na paralympijské hry. Vstupovali ovšem do neexistujících a nefungujících atletických struktur. Na počátku února letošního roku byl pověřen sestavením a vedením sekce atletiky ČATHS Tomáš Brůna. Jeho jmenování bylo od té doby až dosud tajné. Jako ostatně většina záležitostí týkajících se ČATHS, včetně valné hromady.
celý článek
datum: 06 May 2008 autor: Martin Němec

Z pardubického poháru rovnou na nymburské soustředění

Hned po prvním kole KB Českého poháru v Pardubicích, pořádá občanské sdružení Atletika vozíčkářů od 8. do 11. května ve Sportovním centru ČSTV v Nymburce soustředění handicapovaných atletů - vozíčkářů a začínajících sportovců. Zkušení členové reprezentačního týmu v Nymburce potrénují v úvodu soutěžní sezóny, která vrcholí paralympiádou v Pekingu, nováčci si během třídenního nabitého programu vyzkouší jednotlivé atletické disciplíny a získají základní informace a dovednosti do začátek svých sportovních životů. Akce se uskuteční díky finančnímu daru z iniciativy RWE Companius a sponzorství Komerční banky.
datum: 03 May 2008 autor: Martin Němec

Olympijští sportovci vyjádřili své pocity ohledně Pekingu 2008

Do švýcarského Lausanne se v uplynulých dnech z celého světa sjeli ti, kteří reprezentující hlas všech sportovců a sportovkyň Mezinárodního olympijského výboru, aby prodiskutovali, jak se postavit k nepříznivému světlu do kterého byly v minulých týdnech postaveny olympijské hry. Členové sportovní komise vášnivě hovořili o svých vlastních zkušenostech s nepřiměřenou manipulací a používáním sportovců jako politického nástroje. Na závěr setkání vydali následující prohlášení (anglická verze, překlad viz celý článek).

celý článek
datum: 28 Apr 2008 autor: Martin Němec

Propozice na 1. kolo X. ročníku KB Českého poháru

Jubilejní desátý ročník KB Českého poháru v atletice vozíčkářů začne tradičně 8. května na městském atletickém stadiónu na Dukle v Pardubicích. Závody dle propozic začínají v 10:30 dopoledne.
datum: 20 Apr 2008 autor: Eva Vindová

IPC koeficienty 2008

Mezinárodní paralympijský výbor IPC vydal pro rok 2008 novou tabulku přepočtových keoficientů. Rozdíly mezi koeficinety 2007 a 2008 jsou jen minimální, a vyznačené je naleznete zde.
datum: 20 Apr 2008 autor: Pavel Šibrava

<< Předchozí 1 Další >>
archiv článků

Content Management Powered by CuteNews