Olympijský a paralympijský design

Při příležitosti čínských oslav 200 dnů, jež chybí do olympiády, byl odtajněn design uniforem dobrovolníků, zaměstnanců a technických rozhodčích pro olympijské i paralympijské hry. Uniformy naleznete na oficiálních stránkách olympiády a paralympiády.

Kromě toho od 29. listopadu funguje na stránkách www.bj2008eshop.com oficiální elektronický obchod s licencovanými olympijskými produkty.

datum: 26 Jan 2008 autor: Martin Němec

Divoké karty pro Peking

Mezinárodní paralympijský výbor distribuoval 18. ledna 2008 všem národním paralympijským výborům výzvu komise pro bipartitu a všeobecnou dokumentaci k atletickým divokým kartám pro paralympijské hry v Pekingu. Komise pro bipartitu přidělí, dle kvalifikačních pravidel, kvótu 10 atletům a 10 atletkám.
datum: 25 Jan 2008 autor: Martin Němec

Atletická schůze IWAS v Praze

Již příští víkend se sejde vedení atletiky mezinárodní sportovní federace IWAS  ke každoročnímu zasedání. Mítink se uskuteční od pátku 1. do neděle 3. února v pražském hotelu QualityFederace IWAS se zabývá rozvojem sportování vozíčkářů a tělesně postižených uvnitř paralympijského hnutí dle tradic Stoke Mandeville.

Předsedkyní jejího atletického výboru je Řekyně Konstantinia (Dina) Sotriadi, členy atletický koordinátor Jan Bockweg z Nizozemí, Němci Thomas Nuss a Helmut Hoffmann, a také Iva Machová a Martin Němec z České republiky.

Za IWAS se jednání zúčastní i člen boardu Rudi van den Abeele a Chairmane Hooper ze sekretariátu.

datum: 25 Jan 2008 autor: Martin Němec

Výkonný předseda ČPV děkuje Evě Kacanu

Oficiální stránky Českého paralympijského výboru (ČPV) dnes uvedly, že výkonné grémium jednomyslně přijalo významné doporučení adresované České asociaci tělesně handicapovaných sportovců (ČATHS), aby ČATHS u sportovců, kteří projevili nebo projeví zájem o vstup do Asociace, netrvala na podmínce současně předložit odhlášku z Českého svazu tělesně postižených sportovců (ČSTPS).

„Chtěl bych v této souvislosti poděkovat za houževnatost a vůli tělesně postižené atletce Evě Kacanu, která ČPV na svém příkladu upozornila, jak svazující může být v konkrétním případě důsledná implementace Jednotnotných pravidel a podmínek přestupu do ČATHS,“ uvedl výkonný předseda ČPV František Janouch. „Není vinou sportovců, že se kvůli dobrodružnému počínání vedení ČSTPS ocitli mimo strukturu národního paralympijského výboru.“

 

datum: 24 Jan 2008 autor: OSAV

Přebor mužů a žen Olomouckého kraje

Dne 19.1.2008 se v atletické hale TJ Lokomotivy Olomouc uskutečnil Krajský přebor mužů a žen. Do přeboru se vložili i atleti vozíčkáři, kteří jsou shodou okolností v Olomouci na soustředění. Výsledky na stránkách SK Moravia Brno.
datum: 19 Jan 2008 autor: OSAV

Paralympijské zpravodajství TV Nova

Desítky tělesně postižených sportovců nejspíš ztratily možnost reprezentovat a podívat se na paralympiádu do Pekingu. Zpravodajství TV Nova 15. ledna 2008.
datum: 16 Jan 2008 autor: OSAV

Istropolitana Indoor ´08

Pátý ročník mezinárodních halových závodů Istropolitana Indoor ´08 se v bratislavské hale Elán uskuteční 8. března 2008. Závody jako obvykle pořádá Slovenský atletický svaz zdravotně postihnutých, a jako obvykle je na programu i vrh koulí vozíčkářů. Reprezentanti OSAVu, kteří si chtějí v metropoli na Dunaji zavrhat, se musí přihlásit nejpozději do Valentýna.
datum: 15 Jan 2008 autor: Martin Němec

Halové soustředění České Budějovice

Druhé halové soustředění se uskuteční 15. – 17. února 2008 v Českých Budějovicích. Na programu jsou dvě tréninkové jednotky v tělocvičně ISŠ Stavební v Nerudově ulici a dvě jednotky v hale 1.CZP v Lannově loděnici. Přihlášky do 31.ledna 2008.

datum: 15 Jan 2008 autor: Martin Němec

Pistorius nesmí startovat na olympiádě

V pondělí 14.01.2008 uvedl zpravodajský server iDnes, že tělesně postižený sprinter Oscar Pistorius nesmí startovat na OH v Pekingu. Rozhodla o tom Mezínárodní atletická federace. Jihoafričanovy karbonové protézy na obou nohách odporují pravidlům. Záležitosti se už v pátek věnovaly Lidové noviny
datum: 14 Jan 2008 autor: Martin Němec

Zimní soustředění OSAV v Olomouci zahajuje paralympijskou sezónu

Atletika vozíčkářů jako už tradičně zahájí sezónu 2008 zimním soustředěním. Soustředění se o víkendu 18. - 20. ledna 2008 uskuteční v Olomouci, potenciální soustředící se již byli obeslání informačním e-mailem a musí se přihlásit nejpozději do 13. ledna. Na programu soustředění je kromě tréninku, tréninku, tréninku, trochy regenerace, a jednoho závodu i hodně zábavy při toustování bondage pomůcky FLEXI sport.
datum: 01 Jan 2008 autor: Martin Němec

<< Předchozí 1 Další >>
archiv článků

Content Management Powered by CuteNews