Oscar Pistorius startuje na Grand Prix IAAF v Sheffieldu

Dosud běhal v jiné dimenzi. Když Oscar Pistorius přilétl na mítink handicapovaných sportovců do Atlanty, nemohl startovat. "Kufr s mými závodními protézami totiž omylem poslali do Salt Lake City. Od té doby si je pro jistotu vozím s sebou jako příruční zavazadlo," vypráví Jihoafričan.

Mezi paralympiky dominuje. V neděli však stane na startu sheffieldské Grand Prix zdravých atletů, poběží 400 metrů proti olympijskému vítězi Jeremy Warinerovi.

Celý článek na www.idnes.cz

datum: 12 Jul 2007 autor: OSAV

Kouřim - den bez bariér

V loňském roce se v Muzeu lidových staveb Kouřim - na skanzenu konala akce Setkání chráněných dílen. Atmosféra, kterou účinkující i návštěvníci vytvořili, přinesla myšlenku rozvést akci do celého města s cílem na jeden den zpřístupnit město i jeho památkové objekty sluchově, zrakově pohybově i mentálně postiženým.

Umožnit zážitky a přinést poznání významného historického města a jeho dochovaných památek pro ty, kterým to není běžně umožněno.

Dne 14. červnece 2007 se proto od 10 do 17 hodin v areálu skanzenu a ve městě Kouřimi uskuteční dvě akce: Trh chráněných dílen a Kouřim - den bez bariér.

datum: 09 Jul 2007 autor: OSAV

Tatry bez bariér

Od dnešného dňa sú známym symbolom telesne postihnutých vo Vysokých Tatrách označené štyri turistické trasy – tri na území Tatranského národného parku a jedna na území Pieninského národného parku. Prvá trasa vedie zo Starého Smokovca cez Hrebienok na Rainerovu chatu, druhá trasa z Tatranskej Javoriny na Podmuráň, tretia trasa z Lysej Polany do Bielovodskej doliny a štvrtá trasa z Červeného Kláštora do Lesnice.

 Více informací na stránkách SAZZP.

datum: 09 Jul 2007 autor: OSAV

Předposlední kolo KB ČP 07 pořádá SK NMNM

Necelých čtrnáct dní po návratu reprezentantů z německého šampionátu a pouhý týden po 4. kole v Chrudimi, se uskuteční předposlední kolo KB Českého poháru v atletice vozíčkářů 2007 na zrekonstruovaném Klapálkově stadiónu v Novém Městě nad Metují. Závody v sobotu 4. srpna dle propozic začínají  od 10 hodin.
datum: 08 Jul 2007 autor: Martin Němec

Zimní olympiádu a paralympiádu v roce 2014 uspořádá Soči

Zimní olympijské hry se v roce 2014 budou poprvé v historii konat v Rusku. Uspořádá je město Soči, které zvítězilo v hlasování členů Mezinárodního olympijského výboru v Guatemale.

Stejně jako před čtyřmi lety na pražském zasedání MOV byl hned v prvním volebním kole vyřazen Salcburk a ve finále pak neuspěl jihokorejský Pchjongčchang. Celý článek na www.sport.cz.

datum: 05 Jul 2007 autor: Martin Němec

Vrátí se Edith Hunkeler na závodní dráhu?

Nezáleží z které strany se díváte, ale sezóna 2006 byla výjimečnou kapitolou v životě švýcarské atletky – formulkářky Edith Hunkeler.

Nejdříve fantastické druhé místo ve Světové sérii, a pak tři zlaté medaile z mistrovství světa. Na 800 m, 1500 m a 5000 m. Její výkony jí vynesly nominaci na sportovkyni s postižením roku 2006 v prestižní Laureově ceně.

Jenže následoval hrozný pád během maratónu na mistrovství světa, který téměř ukončil její sportovní kariéru.

celý článek
datum: 03 Jul 2007 autor: Iva Machová

Atletická elita v červenci vyráží k Bodamskému jezeru

Maurizio Nalin, Marianne Buggenhagen, Martina Willing, Ulrich Iser, Krzysztof Smorszczewski. Jména medailistů z několika paralympiád a světových šampionátů, a zároveň jména soupeřů, se kterými se čeští atleti vozíčkáři v červenci utkají na mistrovství Německa v Singenu.

V letošním roce, kdy se bohužel nenašel pořadatel pro evropský atletický šampionát IPC, budou závody v městečku poblíž Bodensee jedním z vrcholů sezóny handicapovaných, a podle toho vypadají entry, jež jsou slavnými jmény doslova nabity. Nejen mezi sedícími. Přihlásila se třeba Polka Renata Chilewská nebo Slovák Marek Margoč.

Průběžně aktualizovaný seznam účastníků pro jednotlivé disciplíny a časový program naleznete na stránkách jednoho z organizátorů, člena atletického výboru IWAS, Thomase Nusse. Závody jsou samozřejmě v kalendáři atletiky IPC, takže by měly platit splněné limity pro paralympiádu v Pekingu.

datum: 30 Jun 2007 autor: Martin Němec

Pišta slaví šedesátiny

GRATULUJEME

Významné životní jubileum dnes zažívá bývalý reprezentant v atletice vozíčkářů Štefan Danko.

Pišta zaznamenal největší úspěch své sportovní kariéry na paralympiádě v Atlantě v roce 1996, kde zvítězil v hodu oštěpem. V roce 1994 v Berlíně se v této disciplíně stal vicemistrem světa. O tři roky dříve na světových hrách ve Stoke Mandeville překonal světový rekord. 

Zároveň se sportováním se věnoval a věnuje funkcionářské činnosti. V minulých dvou volebních obdobích byl členem výkonného výboru ČSTPS a předsedou STK atletiky vozíčkářů. Na paralympiádě v Aténách pracoval jako vedoucí svazové části ČSTPS.

V současnosti z pozice místopředsedy OSAV zajišťuje finanční prostředky pro fungování občanského sdružení Atletika vozíčkářů.

Na mistrovství Německa, které se v červenci uskuteční v Singenu, plánuje v rámci seniorských závodů návrat do mezinárodních vrhačských sektorů.

datum: 27 Jun 2007 autor: OSAV

Český pohár KB Olomouc plný překvapení

V sobotu 16.6. ani né po týdenní pauze atletické reprezentace, která se zúčastnila závodů v Anglii, jsme se opět sešli. Zpočátku se zdálo, že nám počasí nebude přát, ale přeci jen se umoudřilo a počasí bylo nakonec pěkné.

Velkým překvapením pro pořadatele byla nezvykle malá účast startujících. Celkový počet 16 závodníků (12 mužů a 4 ženy), to jsme v Olomouci na ČP ještě nezažili. Hlavní příčinou byly pravděpodobně závody fllorbalu a stolního tenisu, které se konaly souběžně. Na soutěži také scházeli sportovci SK Moravia, kteří v předchozích letech přijížděli v hojném počtu. A právě díky malému počtu závodníků závod skončil velmi brzo. A tak se stalo, že proviant nestihl dorazit včas, nakonec přeci jen dorazil.

Také výsledky soutěže u mužů byly překvapením: poprvé v letošním roce v soutěži zvítězil Martin Němec, dalším překvapením byl Pavel Šibrava, který v loňském roce oficiálně ukončil svou dráhu reprezentanta a odebral se do tzv. sportovního důchodu a právě tento status mu evidentně velice svědčí neb opět překvapil výkonem 14.41 m. U žen to bylo jako tradičně; na prvním místě skončila Martina Kniezková. Domácí sportovci zaujali: Eva Kacanu 2. místo a Dušan Ščambura 9. místo. Celkově lze závod zhodnotit jako pohodový, ale trochu unavený neb nikdo nepřekonal  svůj splněný  limit na LPH 2008.

datum: 25 Jun 2007 autor: Eva Kacanu

Martin Němec není "obyčejný" člověk..

Martin Němec už ovládl i pardubické počasí  Včera v odpoledních hodinách prokázal dvojnásobný paralympijský vítěz a světový rekordman v hodu diskem, že to není jen tak někdo. Dokázal silou své vůle ovlivnit počasí. Na plánovaný trénink do Pardubic dorazil v 16,31, přesně 2 minuty po tom, co skončila 3 hodinová vlna srážek. S přehledem a klidem nastoupil k rozcvičování a následné oblíbené sportovní aktivitě. Ikdyž při 3. sérii disků nebe pokryla neprostupná masa nebezpečně vyhlížejících mračen, která měnila barvu z vteřina na vteřinu. Martin nepolevil a bojovně si poručil další tašku disků. Věděl, co dělá! Po dalších dvou sériích už ze stadiónu prchali vedle připravujících se hasičů i ptáci, zající a veškerý drobný hmyz. Martin házel dál. Na nebi se odehrávalo něco strašlivého. Vzpomínám na americký velkofilm Den nezávislosti, kdy se z černých mračen z ničeho nic vyřítila kosmická loď a začala ničit vše živé. Ale Martin věděl své.. I přes počínající uragán a oblohu plnou blesků odházel s klidem svou 6. sérii a bez jakékoli „úhony“ se odebral do bezpečí pardubické tribuny. V okamžiku, kdy za ním zapadly dveře, začala neuvěřitelná bouře, která lámala stromy a vytápěla sklepy.. Martin opět dokázal, že je jedinečný a umí víc než my normální lidé.. příště ho objednáme do Pardubic na Pohár Martine, děkujeme!!

datum: 22 Jun 2007 autor: Eva Vindová

<< Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 Další >>
archiv článků

Content Management Powered by CuteNews