Martin Němec není "obyčejný" člověk..

Martin Němec už ovládl i pardubické počasí  Včera v odpoledních hodinách prokázal dvojnásobný paralympijský vítěz a světový rekordman v hodu diskem, že to není jen tak někdo. Dokázal silou své vůle ovlivnit počasí. Na plánovaný trénink do Pardubic dorazil v 16,31, přesně 2 minuty po tom, co skončila 3 hodinová vlna srážek. S přehledem a klidem nastoupil k rozcvičování a následné oblíbené sportovní aktivitě. Ikdyž při 3. sérii disků nebe pokryla neprostupná masa nebezpečně vyhlížejících mračen, která měnila barvu z vteřina na vteřinu. Martin nepolevil a bojovně si poručil další tašku disků. Věděl, co dělá! Po dalších dvou sériích už ze stadiónu prchali vedle připravujících se hasičů i ptáci, zající a veškerý drobný hmyz. Martin házel dál. Na nebi se odehrávalo něco strašlivého. Vzpomínám na americký velkofilm Den nezávislosti, kdy se z černých mračen z ničeho nic vyřítila kosmická loď a začala ničit vše živé. Ale Martin věděl své.. I přes počínající uragán a oblohu plnou blesků odházel s klidem svou 6. sérii a bez jakékoli „úhony“ se odebral do bezpečí pardubické tribuny. V okamžiku, kdy za ním zapadly dveře, začala neuvěřitelná bouře, která lámala stromy a vytápěla sklepy.. Martin opět dokázal, že je jedinečný a umí víc než my normální lidé.. příště ho objednáme do Pardubic na Pohár Martine, děkujeme!!

datum: 22 Jun 2007 autor: Eva Vindová

KB Český pohár - IV. kolo v Chrudimi

Zrekonstruovaný atletický stadion v Chrudimi bude v sobotu 28. července hostit 4.kolo letošního ročníku KB Českého poháru v atletice vozíčkářů. Závazné přihlášky přijímá pořádající oddíl AFK Chrudim dle propozic do 25. července.
datum: 20 Jun 2007 autor: Martin Němec

Olomoucké kolo KB Českého poháru

Tady měla být strhující reportáž ze třetího kola KB Českého poháru v atletice vozíčkářů, v níž by bylo barvitým způsobem popsáno jak jsem vyhrál i jaké byly k obědu řízky. Bohužel se zatím nenašel nikdo, kdo by ji napsal.

Tak teda jenom odkaz na výsledky.

datum: 20 Jun 2007 autor: Martin Němec

Tchaj-wan odmítá štafetovou cestu olympijské pochodně

Tchajwanský olympijský výbor vydal 26. dubna prohlášení týkající se plánované olympijské štafety pro hry v Pekingu. Prohlášení je možné nalézt na stránkách Tchajpejské hospodářská a kulturní kanceláře, která vznikla v Praze roku 1991.

Kancelář funguje jako zastupitelský úřad Čínské republiky na Tchaj-wanu (ROC) a jejím hlavním cílem je přispívat k rozvoji vzájemných vztahů mezi Českou republikou a Tchaj-wanem prostřednictvím kulturních výměn, vědecké spolupráce, turistiky, obchodní činnosti a investic. Mimo jiné vyřizuje i žádosti o víza.

celý článek
datum: 15 Jun 2007 autor: Martin Němec

Výjezd na mistrovství Slovenska zrušen

Vedení OSAV kvůli malému zájmu zrušilo plánovaný výjezd reprezentačního týmu na slovenský šampionát, který by měl v Bratislavě proběhnout v sobotu 23. června.

Závody bohužel nejsou sankcionovány ani IPC ani IWAS, nebude na nich proto možné plnit limity na paralympiádu a výsledky nebudou započítány do světového rankingu.

Dle vyjádření Dušana Dědečka, předsedy SAZZP, by měly být příští svazové závody - Atletika mostom v prosinci 2007 a halové mistrovství Istropolitana Indoor ´08 - sankcionované.

datum: 14 Jun 2007 autor: Martin Němec

Athletic Heat in Stoke Mandeville

Během víkendu 9. až 10. června uspořádala Britská vozíčkářská atletická asociace (British Wheelchair Athletics Assiociation) v anglickém Stoke Mandeville mezinárodní vozíčkářské atletické závody (International Wheelchair Athletics Competition). Závody měly navázat na tradici Stokemandevillských her, a v letošním roce kdy atletika nemá evropský šampionát, být jedním z vrcholů atletiky handicapovaných.

Jenže kromě domácích atletů se jich zúčastnila jen početná výprava z Irska, Pieter Gruijters z Nizozemí a jedenáct vozíčkářů z České republiky. Bez ohledu na to, a přestože po oba soutěžní dny vládlo neanglicky horké počasí, měly závody dobrou atmosféru, ke které přispěli jak striktní rozhodčí, tak hodnotné výkony včetně světového rekordu Pietera Gruiterse a několika národních rekordů českých vrhačů.

celý článek
datum: 12 Jun 2007 autor: Martin Němec

Memoriál Josefa Odložila 2007

Letošní, již 14. ročník Memoriálu Josefa Odložila se uskuteční 13. června v Praze na Julisce. Termínově letos připadá tradiční závod, zařazený do seriálu EAA Premium Meetingů trochu netradičně na středu.

V letošním roce se utkají atleti v jedenácti mužských a šesti ženských disciplínách. Pořadatelé doufají v překonání až osmi rekordů mítinku. Jedním z vrcholů bude určitě ženský oštěp. Jednička světového žebříčku IAAF Barbora Špotáková bude sice nejspíše jedinou českou oštěpařkou v soutěži, ale podle vyjádření jí samotné i jejího manažera má letos formu a ambice hodit český rekord co možno nejdříve.

Hlavní program začíná od 18:00 a jeho součástí by jako již tradičně měly být i závody handicapovaných atletů.

celý článek
datum: 06 Jun 2007 autor: OSAV

Vozíčkářskou patnáctistovku ani půlku na pekingské olympiádě neuvidíme

Mezinárodní olympijský výbor se rozhodl zrušit ukázkové závody na 1.500 metrů vozíčkářů a 800 metrů vozíčkářek sloučených kategorií T53/54, které bývaly od roku 1984 součástí atletického olympijského programu.

Jejich účastníci už tak neměli statut olympioniků - sportovci a jejich trenéři nebydleli v olympijské vesnici, neúčastnili se zahajovacího ani závěrečného ceremoniálu, a umístění se nepočítala do medailových statistik národů. Celá záležitost byla nesmírně finančně (statisíce euro hrazených IOC) i organizačně náročná (v předparalympijském hektickém období zaměstnávala IPC).

Zpochybněn byl i význam závodů jako pozvánky na následující paralympiádu. Spíše se jednalo o propagaci jednotlivých sportovců, a mnozí se oprávněně ptali proč zrovna atletika a proč zrovna tyto disciplíny a kategorie.

Vyškrtnutí exhibičních závodů z olympiády se netýká atletických šampionátů IAAF.  

datum: 04 Jun 2007 autor: Martin Němec

2. kolo KB Český pohár 2007 - BRNO

První víkendovou sobotu v červnu se již tradičně v Brně konal devátý ročník KB Českého poháru v atletice vozíčkářů – Velká cena města Brna.

Na stadionu Techniky Brno ve sportovním areálu Pod Palackého vrchem bylo počasí opět proměnlivé, větrné a deštivé i když oproti loňskému ročníku pršelo až v samém závěru (pouze dvěma sportovcům). Atleti se museli vyrovnat s nástrahami počasí a kupodivu to lépe svědčilo „kvadroušům“. Vyhráli jak kategorii žen, tak kategorii mužů kde dokonce brali první tři místa.

I přes nepříznivé povětrnostní podmínky však padaly na 2. kole KB Českého poháru v Brně účastnické limity na paralympiádu v Pekingu 2008 a to 12 x „A“ a 4 x „B“ limit.

Tabulku plnění limitů naleznete zde. Díky sankcionování závodu mezinárodní sportovní federací IWAS jsou veškeré splněné limity platné. Kompletní výsledky na www.skmoravia.cz.

datum: 03 Jun 2007 autor: Pavel Šibrava

Sprinter amputář – postižený nebo příliš rychlý?

Když Oscar Pistorius z Jihoafrické republiky zaklekne do startovních bloků, upírá se ke sprinterovi, který sám sebe označuje za nejrychlejšího beznohého muže, nemalá pozornost.

Pistorius chce být prvním beznohým běžcem, který by startoval na olympijských hrách. Ale přes svou nadvládu čelí odporu vedení světové atletiky, které tvrdí, že mu technologie jeho protéz poskytuje nespravedlivou výhodu vůči nepostiženým sprinterům.

celý článek
datum: 01 Jun 2007 autor: Martin Němec

<< Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Další >>
archiv článků

Content Management Powered by CuteNews