Směrnice IPC pro paralympijské vybavení

Byla vydána směrnice IPC pro umisťování označení výrobců materiálu pro pekingské paralympijské hry 2008. Každý paralympijský tým musí povinně projít jednotným schvalovacím procesem. Přesné informace poskytne IPC Marketing Department, který zodpoví i případné dotazy.

Zjednodušeně řečeno, na každém kusu vybavení smí být jen jedno logo národního paralympijského týmu a jedno logo výrobce v maximální předepsané velikosti. IPC Marketing manager Alexis Schaefer na poslední schůzi výboru sportovců zdůraznil, že nejsou povoleny žádné olympijské symboly, aby byla jednoznačně oddělena a chráněna paralympijská symbolika.

Příručka obsahující obrázky, konkrétní příklady i upřesnění jednotlivých sportů je k dispozici na webových stránkách IPC.

datum: 02 Aug 2007 autor: Martin Němec

IPC atletický ranking online!

IPC oficiálně oznamuje zahájení provozu vlastního atletického rankingového systému. V seznamech jsou veškeré výsledky, které Atletika IPC uznává jako platné, a které budou použity k navýšení kvalifikačních kvót pro paralympijské hry v Pekingu.

Veškeré informace, dodané k zařazení do IPC atletického rankingu, jsou předmětem finálního schvalovacího procesu. Je důležité si uvědomit, že do žebříčků budou zahrnuta pouze data zaslaná do sídla IPC v předepsané tabulce. Musí jít o výsledky ze soutěží zařazených do atletického kalendáře IPC; způsobilost sportovců bude porovnána s klasifikačním seznamem IPC Athletics.

Oficiální ranking IPC Athletics bude průběžně aktualizován a publikován na webových stránkách Mezinárodního paralympijského výboru. Databáze obsahuje:

  • světový ranking od roku 2004 
  • regionální ranking (Afrika, Asie, Amerika, Evropa, Oceánie)
  • ranking kvalifikačního období pro paralympiádu v Pekingu (obsahuje výkony splňující alespoň B limity)
datum: 31 Jul 2007 autor: Martin Němec

Bodovací tabulky 2007

Atletika IPC (konečně) vydala tabulku koeficientů, které budou používány pro soutěže schválené IPC Athletics.

Tabulky pro ženské i mužské kategorie vycházejí z výkonů na světovém šampionátu 2006 v Assenu. Tyto tabulky budou používány jen do té doby, než bude rozhodnuto, jaké koeficienty budou aplikovány v roce 2008, včetně paralympijských her v Pekingu.

Připomínky obdržené od národních paralympijských výborů a mezinárodních federací jednotlivých postižení jsou prověřovány a upravovány. Atletika IPC si je vědoma naléhavosti a důležitosti finalizace přepočtového systému a očekává vydání konečné verze v říjnu tohoto roku.

Aktuální tabulky jsou ke stažení na stránkách IPC Athletics.

datum: 30 Jul 2007 autor: Martin Němec

Červencový pohár v chrudimských Průhonech

Zrekonstruovaný chrudimský stadion V Průhonech hostil poslední červencovou sobotu 4. kolo KB Českého poháru 2007. Kromě tuzemských závodníků se IWAS sankcionovaného závodu zúčastnili i sportovci ze Spojených arabských emirátů, Chejon Fernandes z Řecka a Rakušan Georg Tischler, paralympijský vítěz ve vrhu koulí třídy F54 z Atén.

Největší překvapení přinesla ženská soutěž, ve které byla poprvé v historii Českého poháru poražena dvojnásobná paralympijská vítězka v hodu diskem Martina Kniezková. Zatímco Martině její disciplína příliš nevyšla, koulařka Eva Kacanu vrhla pouhé 2 centimetry pod hranici českého rekordu a obsadila první příčku.

V kategorii mužů se v Chrudimi situace vrátila k obvyklému letošnímu scénáři když, díky vynikajícím výkonům, zabrali první dvě místa kuželkáři Radim Běleš a Martin Zvolánek. Na lajně vyznačující pětadvacet metrů od sebe oba borce dělilo pouhých 40 centimetrů, a pokud příští rok pojedou na paralympiádu, budou oba bojovat o medaile. Rovněž Martin Němec překonal ve vrhu koulí hranici tisíce bodů, což však tentokrát stačilo jen na třetí příčku.

V Chrudimi se letos poprvé objevil i Aleš Kisý, který se před sezónou stal členem pořádajícího oddílu. Aleš se během soutěžní přestávky vybavil novou vrhačskou ručkou z listového pera, a hned při svém prvním startu splnil paralympijský B limit, přičemž o pouhé 4 centimetry zaostal pod hodnotou A limitu. Hranici paralympijského B limitu poprvé pokořil i Milan Bláha, další koulař v tílku domácího AFK.

O jediný zápis do historických tabulek se postaral Zbyněk Kamarád z Hvězdy SKP Pardubice, který překonal český rekord v hodu oštěpem kategorie F34. Kompletní výsledky na www.skmoravia.cz.

datum: 30 Jul 2007 autor: Martin Němec

Internationale Deutsche Meisterschaften – Leichtathletik

Atleti vozíčkáři se během předposledního červencového víkendu zúčastnili otevřeného atletického mistrovství Německa v Singenu. Na šampionát dorazil značný počet sportovců z nejrůznějších zemí. Přestože vyhlášená německá organizace kulhala – pořadatelé nepustili do soutěže IAAF certifikované disky, pro vozíčkářské vrhy nebyly zajištěny upínací popruhy, některé vrhačské a skokanské sektory měly daleko k regulérnosti – bylo k vidění nemálo kvalitních výkonů. Kompletní výsledky na www.team-thomas.org.
celý článek
datum: 23 Jul 2007 autor: Martin Němec

POZOR ZMĚNA TERMINU PRIHLÁŠEK NA MČR

TERMÍN PRO PODÁNÍ PRIHLÁŠEK NA MČR 2007 BYL POSUNUT DO 15.8.2007. Prosím všechny sportovce a kluby, aby tento termín respektovali Děkuji za organizátory.
datum: 20 Jul 2007 autor: Iva Machová

Propozice na MČR 2007

Na tomto odkaze naleznete propozice pro nadcházející mezinárodní mistrovství České republiky v atletice vozíčkářů a tělesně postižených, které ve dnech

24. - 26. srpna pořádá AK Olomouc.

Pořadatel dle propozic požaduje přihlášky nejpozději do konce července!

Členové OSAV zaplatí nižší účastnický poplatek (300 Kč proti jinak požadovaným až 1.000 Kč). Tato výhoda se však bude týkat pouze členů se zaplacenými členskými příspěvky pro rok 2007.

datum: 12 Jul 2007 autor: Martin Němec

Oscar Pistorius startuje na Grand Prix IAAF v Sheffieldu

Dosud běhal v jiné dimenzi. Když Oscar Pistorius přilétl na mítink handicapovaných sportovců do Atlanty, nemohl startovat. "Kufr s mými závodními protézami totiž omylem poslali do Salt Lake City. Od té doby si je pro jistotu vozím s sebou jako příruční zavazadlo," vypráví Jihoafričan.

Mezi paralympiky dominuje. V neděli však stane na startu sheffieldské Grand Prix zdravých atletů, poběží 400 metrů proti olympijskému vítězi Jeremy Warinerovi.

Celý článek na www.idnes.cz

datum: 12 Jul 2007 autor: OSAV

Kouřim - den bez bariér

V loňském roce se v Muzeu lidových staveb Kouřim - na skanzenu konala akce Setkání chráněných dílen. Atmosféra, kterou účinkující i návštěvníci vytvořili, přinesla myšlenku rozvést akci do celého města s cílem na jeden den zpřístupnit město i jeho památkové objekty sluchově, zrakově pohybově i mentálně postiženým.

Umožnit zážitky a přinést poznání významného historického města a jeho dochovaných památek pro ty, kterým to není běžně umožněno.

Dne 14. červnece 2007 se proto od 10 do 17 hodin v areálu skanzenu a ve městě Kouřimi uskuteční dvě akce: Trh chráněných dílen a Kouřim - den bez bariér.

datum: 09 Jul 2007 autor: OSAV

Tatry bez bariér

Od dnešného dňa sú známym symbolom telesne postihnutých vo Vysokých Tatrách označené štyri turistické trasy – tri na území Tatranského národného parku a jedna na území Pieninského národného parku. Prvá trasa vedie zo Starého Smokovca cez Hrebienok na Rainerovu chatu, druhá trasa z Tatranskej Javoriny na Podmuráň, tretia trasa z Lysej Polany do Bielovodskej doliny a štvrtá trasa z Červeného Kláštora do Lesnice.

 Více informací na stránkách SAZZP.

datum: 09 Jul 2007 autor: OSAV

<< Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 Další >>
archiv článků

Content Management Powered by CuteNews