Christchurch je připraven na inspekci IPC

Předminulý týden provedl Mezinárodní paralympijský výbor IPC první inspekční cestu k jednomu ze dvou zájemců o přidělení atletického mistrovství světa pro rok 2010. 

Sportovní manažerka Atletiky IPC Helen Murphyová a technický ředitel Craig Cascadden se na Novém Zélandu setkali se zástupci Christchurch, aby prodiskutovali detaily přihlašovacího formuláře, poskytly konstruktivní zpětnou vazbu, odpověděli na otázky a získali první dojem z města a navrhovaných dějišť.

celý článek
datum: 08 Oct 2007 autor: Martin Němec

Výbor sportovců IPC jednal ve Švýcarsku

Minulý víkend byl Gunten na Thunském jezeře ve Švýcarsku místem jednání Výboru sportovců Mezinárodního paralympijského výboru IPC.

Během dvou dnů probrali členové výboru několik témat týkajících se sportovců, včetně zkvalitnění reprezentace sportovců uvnitř paralympijského hnutí, reportu z posledního zasedání Řídícího výboru IPC či zprávy z panamerických her RIO 2007 v Brazílii.

Polská biatlonistka Katarzyna Rogowiec byla zvolena novou místopředsedkyní.

Výbor se dále zabýval svou prezentací na blížícím se valném shromáždění IPC v Koreji a volbami do Výboru sportovců behěm pekingských paralympijských her.

Mítink zakončila oficiální večeře pořádaná Švýcarským paralympijským výborem na Thunském jezeře.

Výbor sportovců IPC je společný hlas sportovců uvnitř IPC a širšího paralympijského hnutí, propojuje výkonné složky IPC s paralympijskými sportovci a poskytuje vstupy do rozhodovacího procesu na všech úrovních organizace.

Výbor sportovců pracuje na tvorbě zastoupení sportovců ve všech výborech a komisích IPC a vytvoření dalších příležitostí reprezentace sportovců uvnitř i vně IPC.

Pro více informací o výboru sportovců navštivte oficiální web IPC -> Athletes' Council section.

datum: 06 Oct 2007 autor: Martin Němec

KB Český pohár v atletice vozíčkářů 2007 pro Nové Město nad Metují

Poslední kolo KB Českého poháru v atletice vozíčkářů uspořádal 22. září Sportovní klub FTVS UK na svém stadionu a přilehlých vrhačských prostorech v Praze 6 – Veleslavíně. Kromě kompletní špičky domácích závodníků se kola zúčastnili i bulharští a řečtí sportovci, kteří si v Praze splnili paralympijské limity.

Pražské kolo nejlépe sedělo diskařům – první místo patřilo pardubickému Martinu Zvolánkovi, druhé Radimu Bělešovi z SK Nové Město nad Metují a třetí Martinu Němcovi z Hvězdy Pardubice.

Ženskou soutěž ovládla olomoucká koulařka Eva Kacanu, která pouhý den po návratu z taiwanských Světových her IWAS porazila Janu Fesslovou, Martinu Kniezkovou i Evu Táborskou.

V celkovém pořadí ženské části KB atletického poháru za rok 2007 zvítězila Martina Kniezková z Nového Města nad Metují před pardubicky hvězdnou Janou Fesslovou a Evou Kacanu z AK Olomouc. Soutěž mužů vyhrál novoměstský Radim Běleš před Martiny Němcem a Zvolánkem z Hvězdy SKP Pardubice.

Výsledky závěrečného kola i celého ročníku na stránkách SK Moravia Brno.

datum: 25 Sep 2007 autor: Martin Němec

Eva Kacanu triumfovala ve vrhu koulí, Martin Němec bral stříbro a Dušan Ščambura bronz v oštěpu

Koulařka Eva Kacanu potvrdila v kategorii F 54 svoje světové prvenství a k loňskému titulu mistryně světa přidala na IWAS World Games v Taipei další zlatou medaili. Olomoucká vrhačka zvítězila výkonem 6,23 m, což je ale o 30 centimetrů méně než na republikovém šampionátu na domácím stadiónu. I tak ale porazila druhou Lotyšku Irenu Perminieneovou o téměř devadesát centimetrů a třetí Íránku Sedghiovou o více než metr. V hodu oštěpem mužů sloučené kategorie F55/58 měla Česká republika na stupních vítězů hned dvojí zastoupení. Martin Němec získal na Tchaj-wanu svou třetí, tentokrát stříbrnou medaili za pokus dlouhý 28 metrů a 45 centimetrů a vůbec poprvé zabodoval na velké světové atletické akci Dušan Ščambura, který skončil třetí výkonem 24,58m. Zvítězil Al Sahoti z Kataru, který je v kategorii F 58. Soutěž se odehrála za deštivého počasí, následující dva dny má dokonce ostrov sužovat tajfun.
datum: 17 Sep 2007 autor: Alice Tejkalová

Němec zvítězil na IWAS World Games 2007 v hodu diskem, Kacanu třetí v oštěpu

Výkonem 37 metrů a 11 centimetrů zvítězil Martin Němec v hodu diskem na Světových hrách IWAS 2007 na Tchaj-wanu. Druhý Íránec Jalil Bagherijedi za ním zaostal bez deseti centimetrů o šest metrů, třetí skončil "pravý"  Němec Ulrich Iser (25,61 m). Eva Kacanu, jejíž hlavní disciplínou je vrh koulí, ve kterém je i stříbrnou paralympijskou medailistkou z Atén a aktuální mistryní světa, byla v hodu oštěpem bronzová za vzdálenost 10 metrů a 63 centimetrů. Vítězná Jihoafričanka Ntombinazele Situová hodila své náčiní do vzdálenosti 13 metrů a 63 centimetrů. Druhá Íránčanka Sedghiová měla před Kacanu náskok 1,20 m. 
datum: 16 Sep 2007 autor: Alice Tejkalová

Martin Němec vyhrál vrh koulí na Světových hrách IWAS 2007 výkonem na hranici světového rekordu

Čeští atleti mají za sebou první disciplínu na Světových hrách IWAS 2007 na Tchaj-wanu. V tropických podmínkách (37°C) zvítězil ve vrhu koulí kategorie F 55 Martin Němec. Stříbrný medailista v této disciplíně z paralympiády v Sydney, mistr světa, Evropy a světový rekordman musel reagovat na výkonnostní zlepšení Íránce Bagherijediho, který vrhnul 11,34 m. Němec předvedl pokus dlouhý 11,80 m, jen o pět centimetrů méně, než je jeho vlastní světový rekord, a suverénně vyhrál. Třetí místo patří Němci Ulrichu Iserovi s jednácti metry a dvěma centimetry, další atlet OSAVu Dušan Ščambura skončil pátý (9 metrů 33 centimetrů). 

datum: 14 Sep 2007 autor: Alice Tejkalová

Atleti OSAV zdárně dorazili do Taipei

Všichni členové OSAV, tedy atleti Eva Kacanu, Martin Němec a Dušan Ščambura s fyzioterapeutkou Janou Kuncovou a mezinárodní technickou delegátkou Ivou Machovou zdárně dorazili na Tchaj-wan. Počasí je tam horké a hodně vlhké, kromě tréninku už atleti stihli navštívit i Čankajškovo mauzoleum. Organizace Světových her IWAS 2007 ale vázne, program atletických soutěží se posunul o jeden den dopředu a chybí připojení na internet, proto budete ochuzeni o pohotové zpravodajství přímo z místa.
datum: 11 Sep 2007 autor: Alice Tejkalová

Atleti OSAV vyrážejí na světové hry na Tchaj-wan

Let CI 0064 letecké společnosti China Airlines startuje z vídeňského letiště Schwechat každý lichý den v 9:25 ráno. Let trvající 16 hodin s mezipřistáním v Abu Dhabi má cíl na Čankajškově mezinárodním letišti v Taipei, hlavním městě Tchaj-wanu, kde přistává následující den ráno, v 6:40 místního času.

celý článek
datum: 09 Sep 2007 autor: Martin Němec

Tisková zpráva ČSTPS: Světové hry tělesně postižených 2007

5.září 2007 1000 sportovců ze 40 zemí zahájí dne 11. září v Taipei Světové hry tělesně postižených (IWAS World Games 2007), kterých se zúčastní pouze malá výprava sportovců.

Světové hry nabízí program 8 sportů z nichž je 7 paralympijských. Atletiku budou reprezentovat tři a plavání čtyři sportovci, kteří si na účast sehnali prostředky z vlastních zdrojů. Přípravu atletům zajišťuje občanské sdružení Atletika vozíčkářů a plavcům občanské sdružení KONTAKT bB.

Bližší informace se dozvíte na:

www.iwas07taipei.com.tw/cetacean/front/bin/home.phtml

 

celý článek
datum: 07 Sep 2007 autor: OSAV

Barbora Špotáková pro LN: „OH v Číně? To nemělo být."

Atletka Barbora Špotáková (26) prolomila tradiční nechuť tuzemských sportovců vyjadřovat se i k otázkám, které se netýkají branek, vteřin nebo svalů. Čerstvá mistryně světa v hodu oštěpem z japonské Ósaky jako první česká sportovkyně veřejně prohlašuje, že udělení olympijských her komunistické Číně nebyl dobrý tah. „Ale teď už se s tím nedá nic dělat,“ krčí rameny sympatická oštěpařka, která bude jedním z hlavních trumfů české olympijské výpravy.

Celý článek na www.lidovky.cz

datum: 06 Sep 2007 autor: OSAV

<< Předchozí 1 Další >>
archiv článků

Content Management Powered by CuteNews