Časový program MČR Olomouc 2007

Vzhledem k neuvěřitelně vysokému počtu přihlášek na otevřené mezinárodní mistrovství České republiky v atletice vozíčkářů a tělesně postižených v Olomouci, se v bolestech rodí časový program šampionátu. Je jasné, že stadion není nafukovací, počet sektorů neomezený a o víkendu jsou jen dva dny. Přesto je časový program hotov, nicméně jelikož nikdy není nic definitivní, i ten se může po páteční technické poradě mírně změnit. 
datum: 20 Aug 2007 autor: Martin Němec

Rekordní počet přihlášek na MČR Olomouc 2007

Jen týden zbývá do zahájení otevřeného mezinárodního mistrovství vozíčkářů a tělesně handicapovaných atletů v Olomouci. Šampionát je otevřený jak pro zahraniční zájemce, tak pro všechny soutěžní kategorie IWAS i IPC.

Pořadateli, olomouckému AK, se už přihlásil neuvěřitelný počet 234 sportovců a spolu s nimi dalších bezmála 100 doprovodů.

Takto velká akce klade mimořádné nároky na organizační tým, jak co se týče zajištění závodů (většina atletů startuje ve více než jedné disciplíně), tak ubytování, stravování a dopravy.

Stranou nezůstává ani otázka bezpečnosti na stadionu, a proto na něj bude vstup povolen pouze rozhodčím a technické četě. Sportovci před závody musí projít svolavatelnou, stejně jako jejich schválené doprovody. Jak bývá na obdobných akcích zvykem, musí se novináři a fotografové předem akreditovat a po ploše pak pohybovat v nafasovaných bezpečnostních vestičkách.

Diváci, stejně jako jednotlivé výpravy či zástupci sponzorů mohou přihlížet z ochozu stadionu. Na dodržování pořádku budou dohlížet vojáci Armády České republiky. Za odměnou diváci uvidí v akci nejlepší české i zahraniční handicapované atlety včetně paralympijských medailistů i držitelů světových rekordů.

Veškeré potřebné informace jsou k nalezení na našich stránkách.

datum: 16 Aug 2007 autor: Martin Němec

Olympijská pochodeň za lidská práva

Celosvětová štafeta s olympijskou pochodní lidských práv je inspirována štafetou samotné olympijské pochodně. Jejím smyslem je upřít pozornost veřejnosti k otřesnému porušování lidských práv komunistickým režimem v Číně. Násilné odebírání orgánů živým vězňům svědomí, mučení elektrickými obušky, rozžhaveným železem a podobná zvěrstva se dějí v době příprav olympijských her 2008. Chceme se tímto zasadit o zlepšení lidských práv v Číně a učinit lidskou důstojnost prioritou olympijských her 2008, jak to v duchu olympiády má být.

Více informací ke stažení.

 

celý článek
datum: 16 Aug 2007 autor: Martin Němec

Odřízli mě, mrzí cyklistu Starka

Dnešní Lidové noviny přinesly článek o aktuálním případu Michala Starka, který nejede na cyklistické mistrovství světa v Bordeaux. Spolu s článkem se případem zabývá i TIME OUT LN.
datum: 09 Aug 2007 autor: OSAV

Termín zakončení sezóny 2007 stanoven

Schůze předsednictva, revizní komise a reprezentantů OSAV, spojená se slavnostním zakončením atletické sezóny 2007, proběhne o víkendu 19. až 21. října 2007 ve sportovním centru ČSTV v Nymburce. 
datum: 09 Aug 2007 autor: Martin Němec

Na novém novoměstském tartanu přišly na svět čtyři nové české rekordy

Předposlední kolo KB Českého poháru v atletice vozíčkářů proběhlo 4. srpna v Novém Městě nad Metují. Atleti pořádajícího sportovního klubu obsadili v mužské i ženské části soutěže stříbrné příčky.
celý článek
datum: 05 Aug 2007 autor: Martin Němec

Směrnice IPC pro paralympijské vybavení

Byla vydána směrnice IPC pro umisťování označení výrobců materiálu pro pekingské paralympijské hry 2008. Každý paralympijský tým musí povinně projít jednotným schvalovacím procesem. Přesné informace poskytne IPC Marketing Department, který zodpoví i případné dotazy.

Zjednodušeně řečeno, na každém kusu vybavení smí být jen jedno logo národního paralympijského týmu a jedno logo výrobce v maximální předepsané velikosti. IPC Marketing manager Alexis Schaefer na poslední schůzi výboru sportovců zdůraznil, že nejsou povoleny žádné olympijské symboly, aby byla jednoznačně oddělena a chráněna paralympijská symbolika.

Příručka obsahující obrázky, konkrétní příklady i upřesnění jednotlivých sportů je k dispozici na webových stránkách IPC.

datum: 02 Aug 2007 autor: Martin Němec

IPC atletický ranking online!

IPC oficiálně oznamuje zahájení provozu vlastního atletického rankingového systému. V seznamech jsou veškeré výsledky, které Atletika IPC uznává jako platné, a které budou použity k navýšení kvalifikačních kvót pro paralympijské hry v Pekingu.

Veškeré informace, dodané k zařazení do IPC atletického rankingu, jsou předmětem finálního schvalovacího procesu. Je důležité si uvědomit, že do žebříčků budou zahrnuta pouze data zaslaná do sídla IPC v předepsané tabulce. Musí jít o výsledky ze soutěží zařazených do atletického kalendáře IPC; způsobilost sportovců bude porovnána s klasifikačním seznamem IPC Athletics.

Oficiální ranking IPC Athletics bude průběžně aktualizován a publikován na webových stránkách Mezinárodního paralympijského výboru. Databáze obsahuje:

  • světový ranking od roku 2004 
  • regionální ranking (Afrika, Asie, Amerika, Evropa, Oceánie)
  • ranking kvalifikačního období pro paralympiádu v Pekingu (obsahuje výkony splňující alespoň B limity)
datum: 31 Jul 2007 autor: Martin Němec

Bodovací tabulky 2007

Atletika IPC (konečně) vydala tabulku koeficientů, které budou používány pro soutěže schválené IPC Athletics.

Tabulky pro ženské i mužské kategorie vycházejí z výkonů na světovém šampionátu 2006 v Assenu. Tyto tabulky budou používány jen do té doby, než bude rozhodnuto, jaké koeficienty budou aplikovány v roce 2008, včetně paralympijských her v Pekingu.

Připomínky obdržené od národních paralympijských výborů a mezinárodních federací jednotlivých postižení jsou prověřovány a upravovány. Atletika IPC si je vědoma naléhavosti a důležitosti finalizace přepočtového systému a očekává vydání konečné verze v říjnu tohoto roku.

Aktuální tabulky jsou ke stažení na stránkách IPC Athletics.

datum: 30 Jul 2007 autor: Martin Němec

Červencový pohár v chrudimských Průhonech

Zrekonstruovaný chrudimský stadion V Průhonech hostil poslední červencovou sobotu 4. kolo KB Českého poháru 2007. Kromě tuzemských závodníků se IWAS sankcionovaného závodu zúčastnili i sportovci ze Spojených arabských emirátů, Chejon Fernandes z Řecka a Rakušan Georg Tischler, paralympijský vítěz ve vrhu koulí třídy F54 z Atén.

Největší překvapení přinesla ženská soutěž, ve které byla poprvé v historii Českého poháru poražena dvojnásobná paralympijská vítězka v hodu diskem Martina Kniezková. Zatímco Martině její disciplína příliš nevyšla, koulařka Eva Kacanu vrhla pouhé 2 centimetry pod hranici českého rekordu a obsadila první příčku.

V kategorii mužů se v Chrudimi situace vrátila k obvyklému letošnímu scénáři když, díky vynikajícím výkonům, zabrali první dvě místa kuželkáři Radim Běleš a Martin Zvolánek. Na lajně vyznačující pětadvacet metrů od sebe oba borce dělilo pouhých 40 centimetrů, a pokud příští rok pojedou na paralympiádu, budou oba bojovat o medaile. Rovněž Martin Němec překonal ve vrhu koulí hranici tisíce bodů, což však tentokrát stačilo jen na třetí příčku.

V Chrudimi se letos poprvé objevil i Aleš Kisý, který se před sezónou stal členem pořádajícího oddílu. Aleš se během soutěžní přestávky vybavil novou vrhačskou ručkou z listového pera, a hned při svém prvním startu splnil paralympijský B limit, přičemž o pouhé 4 centimetry zaostal pod hodnotou A limitu. Hranici paralympijského B limitu poprvé pokořil i Milan Bláha, další koulař v tílku domácího AFK.

O jediný zápis do historických tabulek se postaral Zbyněk Kamarád z Hvězdy SKP Pardubice, který překonal český rekord v hodu oštěpem kategorie F34. Kompletní výsledky na www.skmoravia.cz.

datum: 30 Jul 2007 autor: Martin Němec

<< Předchozí 1 Další >>
archiv článků

Content Management Powered by CuteNews