Internationale Deutsche Meisterschaften – Leichtathletik

Atleti vozíčkáři se během předposledního červencového víkendu zúčastnili otevřeného atletického mistrovství Německa v Singenu. Na šampionát dorazil značný počet sportovců z nejrůznějších zemí. Přestože vyhlášená německá organizace kulhala – pořadatelé nepustili do soutěže IAAF certifikované disky, pro vozíčkářské vrhy nebyly zajištěny upínací popruhy, některé vrhačské a skokanské sektory měly daleko k regulérnosti – bylo k vidění nemálo kvalitních výkonů. Kompletní výsledky na www.team-thomas.org.
celý článek
datum: 23 Jul 2007 autor: Martin Němec

POZOR ZMĚNA TERMINU PRIHLÁŠEK NA MČR

TERMÍN PRO PODÁNÍ PRIHLÁŠEK NA MČR 2007 BYL POSUNUT DO 15.8.2007. Prosím všechny sportovce a kluby, aby tento termín respektovali Děkuji za organizátory.
datum: 20 Jul 2007 autor: Iva Machová

Propozice na MČR 2007

Na tomto odkaze naleznete propozice pro nadcházející mezinárodní mistrovství České republiky v atletice vozíčkářů a tělesně postižených, které ve dnech

24. - 26. srpna pořádá AK Olomouc.

Pořadatel dle propozic požaduje přihlášky nejpozději do konce července!

Členové OSAV zaplatí nižší účastnický poplatek (300 Kč proti jinak požadovaným až 1.000 Kč). Tato výhoda se však bude týkat pouze členů se zaplacenými členskými příspěvky pro rok 2007.

datum: 12 Jul 2007 autor: Martin Němec

Oscar Pistorius startuje na Grand Prix IAAF v Sheffieldu

Dosud běhal v jiné dimenzi. Když Oscar Pistorius přilétl na mítink handicapovaných sportovců do Atlanty, nemohl startovat. "Kufr s mými závodními protézami totiž omylem poslali do Salt Lake City. Od té doby si je pro jistotu vozím s sebou jako příruční zavazadlo," vypráví Jihoafričan.

Mezi paralympiky dominuje. V neděli však stane na startu sheffieldské Grand Prix zdravých atletů, poběží 400 metrů proti olympijskému vítězi Jeremy Warinerovi.

Celý článek na www.idnes.cz

datum: 12 Jul 2007 autor: OSAV

Kouřim - den bez bariér

V loňském roce se v Muzeu lidových staveb Kouřim - na skanzenu konala akce Setkání chráněných dílen. Atmosféra, kterou účinkující i návštěvníci vytvořili, přinesla myšlenku rozvést akci do celého města s cílem na jeden den zpřístupnit město i jeho památkové objekty sluchově, zrakově pohybově i mentálně postiženým.

Umožnit zážitky a přinést poznání významného historického města a jeho dochovaných památek pro ty, kterým to není běžně umožněno.

Dne 14. červnece 2007 se proto od 10 do 17 hodin v areálu skanzenu a ve městě Kouřimi uskuteční dvě akce: Trh chráněných dílen a Kouřim - den bez bariér.

datum: 09 Jul 2007 autor: OSAV

Tatry bez bariér

Od dnešného dňa sú známym symbolom telesne postihnutých vo Vysokých Tatrách označené štyri turistické trasy – tri na území Tatranského národného parku a jedna na území Pieninského národného parku. Prvá trasa vedie zo Starého Smokovca cez Hrebienok na Rainerovu chatu, druhá trasa z Tatranskej Javoriny na Podmuráň, tretia trasa z Lysej Polany do Bielovodskej doliny a štvrtá trasa z Červeného Kláštora do Lesnice.

 Více informací na stránkách SAZZP.

datum: 09 Jul 2007 autor: OSAV

Předposlední kolo KB ČP 07 pořádá SK NMNM

Necelých čtrnáct dní po návratu reprezentantů z německého šampionátu a pouhý týden po 4. kole v Chrudimi, se uskuteční předposlední kolo KB Českého poháru v atletice vozíčkářů 2007 na zrekonstruovaném Klapálkově stadiónu v Novém Městě nad Metují. Závody v sobotu 4. srpna dle propozic začínají  od 10 hodin.
datum: 08 Jul 2007 autor: Martin Němec

Zimní olympiádu a paralympiádu v roce 2014 uspořádá Soči

Zimní olympijské hry se v roce 2014 budou poprvé v historii konat v Rusku. Uspořádá je město Soči, které zvítězilo v hlasování členů Mezinárodního olympijského výboru v Guatemale.

Stejně jako před čtyřmi lety na pražském zasedání MOV byl hned v prvním volebním kole vyřazen Salcburk a ve finále pak neuspěl jihokorejský Pchjongčchang. Celý článek na www.sport.cz.

datum: 05 Jul 2007 autor: Martin Němec

Vrátí se Edith Hunkeler na závodní dráhu?

Nezáleží z které strany se díváte, ale sezóna 2006 byla výjimečnou kapitolou v životě švýcarské atletky – formulkářky Edith Hunkeler.

Nejdříve fantastické druhé místo ve Světové sérii, a pak tři zlaté medaile z mistrovství světa. Na 800 m, 1500 m a 5000 m. Její výkony jí vynesly nominaci na sportovkyni s postižením roku 2006 v prestižní Laureově ceně.

Jenže následoval hrozný pád během maratónu na mistrovství světa, který téměř ukončil její sportovní kariéru.

celý článek
datum: 03 Jul 2007 autor: Iva Machová

Atletická elita v červenci vyráží k Bodamskému jezeru

Maurizio Nalin, Marianne Buggenhagen, Martina Willing, Ulrich Iser, Krzysztof Smorszczewski. Jména medailistů z několika paralympiád a světových šampionátů, a zároveň jména soupeřů, se kterými se čeští atleti vozíčkáři v červenci utkají na mistrovství Německa v Singenu.

V letošním roce, kdy se bohužel nenašel pořadatel pro evropský atletický šampionát IPC, budou závody v městečku poblíž Bodensee jedním z vrcholů sezóny handicapovaných, a podle toho vypadají entry, jež jsou slavnými jmény doslova nabity. Nejen mezi sedícími. Přihlásila se třeba Polka Renata Chilewská nebo Slovák Marek Margoč.

Průběžně aktualizovaný seznam účastníků pro jednotlivé disciplíny a časový program naleznete na stránkách jednoho z organizátorů, člena atletického výboru IWAS, Thomase Nusse. Závody jsou samozřejmě v kalendáři atletiky IPC, takže by měly platit splněné limity pro paralympiádu v Pekingu.

datum: 30 Jun 2007 autor: Martin Němec

<< Předchozí 1 Další >>
archiv článků

Content Management Powered by CuteNews