První kolo KB Českého poháru 2007

Stejně jako každý rok začnou atleti vozíčkáři svou domácí soutěžní sezónu na městském stadionu v Pardubicích. Místní oddíl Hvězda SKP hostí 8. května 1. kolo KB Českého poháru v atletice vozíčkářů. Pardubický klub pořádá vozíčkářské klání jubilejně podesáté, samotný Český pohár vstupuje do svého devátého ročníku. Kmotrou šestikolové soutěže se pro letošek stala Komerční banka, která se jakožto hlavní partner objevuje i v jejím názvu. Novinkou je i sankcionování všech závodů mezinárodní federací IWAS, které zajistí, že splněné limity na paralympijské hry v Pekingu budou oficiálně uznatelné. Závody dle propozic začínají od půl jedenácté, bezprostředně po odstartování silničního běhu nehandicapovaných na patnáct kilometrů.
datum: 18 Apr 2007 autor: Martin Němec

Reprezentační soustředění Nymburk 2007

Atleti vozíčkáři se na přelomu dubna a května budou soustředit v tréninkovém centru ČSTV v Nymburce. Kemp, který je pro členy A i B reprezentace povinný, začíná v pátek 27. dubna odpoledne a končí ráno 8. května odjezdem na 1. kolo KB Českého poháru v Pardubicích. Před začátkem sezóny 2007, jež bude především ve znamení plnění limitů na paralympijské hry v Pekingu, čeká sportovce pod vedením p. t. trenérstva dvou až třífázový zápřah, a také regenerace a hry a volnější program na cyklistických stezkách podél Labe. Podle pokynů na pozvánce musí členové reprezentačního týmu vedoucí sportovní komise potvrdit účast nejpozději do 15. dubna.
datum: 17 Apr 2007 autor: Martin Němec

Soustředění pro nováčky

Občanské sdružení Atletika vozíčkářů pořádá 4. až 7. května 2007 ve sportovním centru v Nymburce atletické soustředění pro nováčky a začínající sportovce. Zájemci o atletiku handicapovaných, lidé kteří se v důsledku úrazu či nemoci ocitli na invalidním vozíku, a přesto chtějí začít sportovat a žít aktivním životem, se mohou ozvat trenérovi Tomáši Brůnovi na telefon 777 000 088, nebo email tomas.bruna@seznam.cz.
celý článek
datum: 17 Apr 2007 autor: Martin Němec
Content Management Powered by CuteNews