Jak to ve Stoke Mendeville dopadlo?

V kolébce sportu handicapovaných bojovali již první den šampionátu startovali hned 3 atletky v hodu kuželkou. Počasí bylo vstřícné a příznivé a tak se všem třem děvčatům dařilo si vyházet nejlepší výkon v tomto roce. Bohužel to však na medaile ve sloučené kategorii nestačilo. Nicméně nejmladší Adélka, která posunula český rekord, o několik centimetrů skončila na 4 místě a scházelo jen 10 bodů, aby brala medaili. Hned za ní skončila 22 - ti letá Barča na 5 místě a 7 příčku obsadila 17 -ti letá Anička.

V odpoledních hodinách po téměř tříhodinovém časovém skluzu a zmatcích začal očekávaný turnaj ve stolním tenise, kde bojoval David Půlpán v jednotlivcích a podařilo se mu postoupit do semifinále bez ztráty bodu a druhý den si vybojoval stříbrnou medaili a ve smíšeném týmu se mu podařilo vybojovat zlato. V úterý se se také postavil na start atlet Martin Kukla, který si oštěpem a svým osobním letošním maximem, kdy oštěp poslal za 40m hranici a tím ve sloučené kategorii vyházel bronz.

Také plavec Marian Fiala si během tří plaveckých dnů vyplaval 3 medaile ( 2x stříbro a 1x bronz.) Poslední den šampionátu startovala hned ve dvou disciplínách Tereza Jakschová, které se podařilo vybojoval v oštěpu a také běhu na 100m 2x stříbrnou medaili. Takže celkem naší sportovci vybojovali 8 cenných kovů a zároveň se jim podařilo předvést svá maxima. Všem moc blahopřejeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

datum: 19 Aug 2014 autor: Eva Kacanu

Světové hry mládeže IWAS 2014

Světové hry mládeže IWAS 2014 byly 3.8. slavnostně zahájeny v anglickém Stoke Mandeville. Za účasti téměř 500 mladých sportovců a členů týmů. Od pondělka 4.8. bojovali sportovci o medaile v šesti druzích sportu - atletice, lukostřelbě, plavání, stolním tenise, vzpírání a šermu.

Atletika vozíčkářů a ČATHS vyslala do Stoke Mandeville celkem sedm sportovců, kteří budou bojovat o medaile ve třech sportech. V atletice startovali: Tereza Jakschová, Bára Čelanská, Anna Muziková, Martin Kukla a benjamínek výpravy teprve 13ti letá Adéla Sekyrová.

Stolní tenis zastoupen hráčem Davidem Půlpánem a plavání nadějným Marianem Fialou.

Na financování účasti nadějných mladých sportovců se významně podílela Komerční banka "Nadace Jistota" čehož si moc vážíme a velmi děkujeme. Bez této pomoci by účast nebyla možná.

Výsledky KB Český pohár NMNM

datum: 19 Aug 2014 autor: Pavel Šibrava

Propozice Nové Město nad Metují

Propozice na další kolo KB Českého poháru 2014 nalzenete zde.
datum: 22 Jul 2014 autor: Pavel Šibrava

Na Hané se opět bojovalo o medaile a o limity na ME 2014

Od středy 2.7. se začali do Olomouce sjíždět účastnici tradičního šampionátu Czech Open 2014, který je sankcionovaný mezinárodní organizací IPC.. Začátku šampionátu předcházela klasifikace a závody vypukli v pátek 4.7. v 9.15 hod za překvapivě největší účasti sportovců Ruska, kterých přiletělo a přijelo 60 , sportovců USA, sportovců Lotyšska, Brazílie, Canady, Rakouska a samozřejmě Českých sportovců.
celý článek
datum: 09 Jul 2014 autor: Eva Kacanu

KB Český pohár Brno

datum: 16 Jun 2014 autor: Pavel Šibrava

Pozvánka do Olomouce

Vážení sportovní přátelé, již tradičně Vás zvu do hanáckých Benátek, a to do města Olomouc na IPC sankcionované závody - Otevřené mistrovství ČR v atletice tělesně postižených sportovců - Czech Open 2014.

Šampionát se tentokrát koná v termínu 2. - 5. 7. 2014.

Propozice šampionátu najdete zde.

Formulář pro přihlášení najdete zde.

Upozornění! Závodníky přihlašuje mateřský klub a to pouze na oficiálním formuláři, žádný jiný nebude akceptován!