Výsledky KB Český pohár Praha dne 30.6.2012 na webu SK Moravia Brno.

Výsledky IPC Athletics European Championships

Výsledky IPC Athletics European Championships, Stadskanaal stadium - Holandsko - 24.-28.6.2012 na webu SK Moravia.
datum: 29 Jun 2012 autor: Pavel Šibrava

Atletika: 12 faktů o Londýně 2012

Atletika je součástí paralympijských her od prvních her v Římě v roce 1960 a přitahuje největší počet závodníků a diváků. Zde je seznam 12 zajímavých věcí, které byste měli vědět o atletice na paralympijských hrách v Londýně 2012.
celý článek
datum: 29 Jun 2012 autor: OSAV

V Nizozemí skončil evropský šampionát

Českou účast na mistrovství Evropy v holandském Stadskanaalu uzavřel ziskem bronzové medaile a evropským rekordem v hodu oštěpem Jaroslav Petrouš. Vendula Písaříková skončila ve vrhu koulí poslední, Eva Kacanu k hodu oštěpem raději ani nenastoupila.

Kompletní výsledky na webu šampionátu.

Světový rekord Františka Serbuse!

Novým evropským šampionem v hodu diskem sloučených kategorií F32/33/34 se před několika okamžiky stal František Serbus, a to dokonce v novém světovém rekordu pro klasifikaci F32, který má nyní hodnotu 20,41 m. Výsledky zde.
datum: 28 Jun 2012 autor: OSAV

Kniha Ti druzí sportovci je na světě!

Publikace Ti druzí sportovci - Mediální stereotypizace a rámcování handicapovaných v tisku v letech 1948 - 2008 vyšel před týdnem v nakladatelství Karolinum. Jde o dlouholetý výzkum toho, jakým způsobem se česká tištěná média potýkají s tématem sportu postižených.

Více informací, anotaci a recenze naleznete na stránkách Karolina.

Skladem v e-shopu s 15% slevou.

Škaredá středa, medailový čtvrtek?

Pouze jediný zástupce Atletiky vozíčkářů nastoupil do středečních soutěží evropského atletického šampionátu IPC. Viktor Uřídil skončil v hodu diskem kategorie F55 poslední výkonem 29,07 m.

Je velmi pravděpodobné, že si česká výprava spraví chuť během čtvrtka, kdy bude házet diskem stříbrný medailista z MS v Christchurch František Serbus. Ve stejný den čeká Vendulu Písaříkovou koule, Jaroslava Petrouše a Evu Kacanu oštěp.

Sledujte on-line na webu šampionátu

Zklamání mezi kanály

V úterý 26. června vyšla Atletika vozíčkářů v Assenu naprázdno. Velká očekávání vkládaná do koulařů Kacanu a Kisého se proměnila ve zklamání. Paralympijská vítězka Eva Kacanu podprůměrným výkonem 5,76 m obsadila pouze pátou příčku. Aleš Kisý byl čtvrtý z pěti. František Serbus skončil ve vrhu koulí pátý, Dušan Ščambura v hodu oštěpem poslední.
datum: 27 Jun 2012 autor: OSAV

Čeká nás úterní medailová smršť?

Na IPC atletickém mistrovství Evropy v nizozemském Stadskanaalu dnes nastoupí Eva Kacanu a Aleš Kisý do soutěží příslušných kategorií ve vrhu koulí. Budou závodit ve svých hlavních disciplínách, ve kterých na světovém šampionátu v Christchurch vybojovali bronzové medaile. Zatímco na Kacanu čeká 9 soupěřek klasifikací F54/55/56, Kisý se utká se 4 konkurenty kategorií F52/53.

Program třetího soutěžního dne sledujte on-line na webu šampionátu.

10:55 František Serbus - vrh koulí F32/33/34

13:45 Eva Kacanu - vrh koulí F54/55/56

15:55 Dušan Ščambura - hod oštěpem F55/56

16:28 Aleš Kisý - vrh koulí F52/53

datum: 26 Jun 2012 autor: OSAV

Evropský šampionát pokračuje pro OSAV medailově i v pondělí

František Serbus vybojoval stříbrnou medaili v hodu kuželkou klasifikační třídy F32. Nováček na mezinárodní scéně Viktor Uřídil a samoplátce Dušan Ščambura ve vrhu koulí kategorie F55 na 9. a 10. místě. Poněkud nepochopitelně měli všichni soutěžící jedenáctičlenného finále k dispozici šest soutěžních pokusů.

Ve 14:00 startuje Aleš Kisý v hodu oštěpem sloučených skupin F33/34/52/54. Do soutěže jsou přihlášeni čtyři závodníci.