Další cenný kov pro českou výpravu

Minimálně stříbrnou medaili vybojoval kvadruplegik Radim Běleš v hodu kuželkou sloučených kategorií F31/32/51. Kuželka atletům s nejtěžším postižením nahrazuje oštěp. Běleš byl druhý již po prvním kole, po kterém měl za 25.22 m stejný počet bodů jako prozatímní vítěz spastik Lahouari Bahlaz z Alžírska, ale horší druhý výkon. Ve finále se Běleš zlepšením druhého výkonu sice posunul na místo první, ale po něm házející Alžířan se novým světovým rekordem pro kategorii F32 (36.73 m) vrátil na zlatou příčku.

Na vítěze byl britskou výpravou podán protest, který je právě v řešení. Anglický závodník Stephen Miller je aktuálně třetí.

Další český vozíčkář Jan Vaněk byl (zatím) ve stejném závodě pátý, spasticky handicapovaný František Serbus šestý. Nevidomá Miroslava Sedláčková se ve finále běhu na 1500 metrů umístila čtvrtá.

datum: 25 Jan 2011 autor: Martin Němec

Aleš Kisý má bronz na MS 2011

První medailový úspěch pro českou výpravu na světovém šampionátu v novozélandském Christchurch zaznamenal koulař Aleš Kisý. Ve sloučeném závodu kategorií F52/53 poslal kouli do vzdálenosti 8.25 metru a obsadil 3. příčku.

Kompletní výsledková listina zde.

datum: 24 Jan 2011 autor: Martin Němec

Fotogalerie z Christchurch

Několik desítek neroztříděných fotografií z místa konání světového šampionátu v atletice IPC naleznete zde.

Další obrázky nahrány sem.

datum: 23 Jan 2011 autor: Martin Němec

Finální časový program

Po ukončení klasifikací byl časový program MS v atletice IPC Christchurch 2011 zrevidován. Jeho finální podoba je ke stažení na webu šampionátu.

Na stránkách mistrovství se s dnešním zahájením soutěží začínají objevovat i první výsledky.

datum: 21 Jan 2011 autor: Martin Němec

Three quakes shake Christchurch awake

Three earthquakes measuring 5.1, 3.4 and 4.0 on the Richter scale rocked Christchurch awake this morning.

The first quake struck at 6.03am, 10km southwest of Christchurch, at a depth of 10km; the second was a magnitude 3.4 quake and struck shortly after 8.00am at the same location.

The third quake - measuring 4.0 - struck minutes later at 8.06am, 20km west of Christchurch, and at 11.10am a 3.9 magnitude quake struck 10km east of Christchurch, 5km deep.

List of the latest thirty New Zealand earthquakes

datum: 20 Jan 2011 autor: Martin Němec

Atleti dorazili do Christchurch

Atletická výprava dorazila v pořádku do dějiště světového šampionátu, novozélandského Christchurch.

Ihned po příletu proběhla kontrola stadionu a rozbíhají se první tréniky.

Slavnostní zahájení je v pátek 21. ledna, soutěže začínají hned druhý den.

datum: 17 Jan 2011 autor: Martin Němec

Seznamy soutěžících na MS

Jemnný seznam účastníků jednotlivých závodů MS v Christchurch naleznete na webu IPC Athletics.

Aktuální zpravodajství na webu šampionátu.

datum: 12 Jan 2011 autor: Martin Němec

Předpověď počasí pro Christchurch

Desetidenní předpověď na yahoo weather.
datum: 01 Jan 2011 autor: OSAV

P. F. 2011

Občanské sdružení Atletika vozíčkářů přeje všem svým příznivcům, podporovatelům a přátelům vše nejlepší do roku 2011.

datum: 31 Dec 2010 autor: OSAV

Zemětřesení opět zasáhlo novozélandský Christchurch

Novozélandské město Christchurch v neděli zasáhla vlna následných otřesů o síle 4,9 stupně Richterovy škály, uvedla BBC. Poškozeny byly domy v centru města a muselo být evakuováno nákupní centrum. Město v září vážně poničilo zemětřesení o síle 7,1 stupně.

datum: 26 Dec 2010 autor: OSAV

<< Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 Další >>