Atleti OSAV na německém šampionátu v Berlíně

Na otevřené mistrovství Německa do Berlína dorazili z České republiky spastici i vozíčkáři a jako obvykle patřili k ozdobám mítinku, který poznamenaly velké organizační zmatky.
celý článek
datum: 16 Jun 2008 autor: OSAV

Memoriál Josefa Odložila 2008

Premium mítink Evropské atletické asociacer se uskuteční v pondělí 16. června na pražské Julisce. Hlavní program letos začíná již v 17.20 hod. Oficiální stránky mítinku uvádějí, že pořadatelé letos připravili 18 disciplin, z toho 6 ženských a 12 mužských včetně štafety na 4x 100m. Tradičně hlavním závodem bude běh na 1500m mužů, ve kterém Josef Odložil získal v roce 1964 stříbrnou medaili na olympiádě v Tokiu. Na letošním ročníku Memoriálu Josefa Odložila je potvrzen start nejlepších českých atletů, jejichž disciplíny jsou v programu mítinku.
datum: 11 Jun 2008 autor: OSAV

Funny atletické závody v Brně

3. kola KB Českého poháru v atletice vozíčkářů se výborně ujali hlavní organizátoři - rodina Šibravových. Naďa v roli pohotové moderátorky, Pavel jako výborný koordinátor i administrátor a dcera Lenka jako vedoucí dětské taneční skupiny Funny Angels, která svým vystoupením příjemně oživila zahájení a zakončení závodů, na kterých padly 4 české rekordy. Brněnské kolo poháru, které pořádá oddíl SK Moravia, proběhlo poprvé na jiném stadiónu, než obvykle – v Brně-Líšni – a zúčastnili se ho také sportovci ze Spojených arabských emirátů.
celý článek
datum: 09 Jun 2008 autor: Alice Tejkalová

Výsledky Českého poháru v Brně.

Třetí kolo desátého ročníku KB Českého poháru v atletice vozíčkářů proběhlo tento víkend v brněnské Líšni. Soutěž žen vyhrála Jana Fesslová, mezi muži dominoval Martin Zvolánek, oba v nových trikách pardubické Hvězdy. Výsledky tradičně na stránkách SK Moravia Brno.
datum: 09 Jun 2008 autor: Martin Němec

Praha nebyla vybrána mezi kandidáty na pořádání OH 2016

Praha nebyla vybrána mezi kandidátská města pro olympijské hry v roce 2016. Rozhodlo o tom hlasování výkonného výboru Mezinárodního olympijského výboru (MOV) v Aténách. Ze sedmi uchazečů mohou o pořádání OH nadále bojovat Chicago, Tokio, Rio de Janeiro a Madrid. Spolu s Prahou vypadly ze hry Baku a katarské Dauhá. Vybraná města musí nyní splnit další náročné požadavky MOV.  Hostitelské město her se bude volit 2. října 2009 na zasedání MOV v Kodani.

datum: 05 Jun 2008 autor: OSAV

Devatenáct let po masakru byl Tchien-an-men vybrán za start olympijského maratonu

Bylo 4. června 1989, brzy po rozednění, když se na Tchien-an-men, symbolický střed Číny, začaly ze všech stran valit tanky a obrněné transportéry. Vojáci nejprve střelbou do lidí vyklidili příjezdové cesty a ocelová monstra se dala do pohybu. Pak se to stalo.

Možná si na ty stěží uvěřitelné záběry ještě vzpomenete. Obletěly svět a nenašel se nikdo, koho by nezasáhly. Když se kolona tanků rozjela, zničehonic jí vstoupil do cesty drobný mladík v bílé košili. V ruce držel tašku. Pak začal cosi gestikulovat na řidiče.

Za protesty z roku 1989 i po devatenácti letech od jejich krvavého potlačení sedí až dvě stě lidí. Neprovinili se ničím a svět marně žádá o jejich propuštění. Obětem se nikdo neomluvil, obyčejné Číňany události na Tchien-an-men nezajímají. Mají svou olympiádu.

Celý článek na www.idnes.cz

datum: 05 Jun 2008 autor: OSAV

Disky Nelco na olympiádě v Pekingu

Dle informace na stránkách firmy GuMi, dodavatele atletického náčiní indického výrobce Nelco, budou na olympiských hrách v Pekingu používány tyto disky Nelco:

Discus B/R NELCO GOLD 1,00KG cert IAAF 1-99-0096

Discus B/R NELCO GOLD 2,00KG cert IAAF 1-99-0095

Discus S.S/R SUPER SPIN BLACK 1,00KG cert IAAF 1-99-0092

Discus S/R LO SPIN 1,00KG cert IAAF 1-99-0131

Discus S/R LO SPIN 2,00KG cert IAAF 1-99-0130

Lze očekávat, že paralympiáda bude atletickým náčiním vybavena obdobně. 

datum: 02 Jun 2008 autor: Martin Němec

Nový web paralympiády v Pekingu

Při příležitosti odpočtu posledních 100 dnů do zahajovacího ceremoniálu byla v pátek 29. května spuštěna oficiální stránka pekingské paralympiády Paralympic.beijing2008.cn.

Design webu pekingské paralympiády je tvořen s důrazem na účelnost a funkčnost. Pekingský web je první paralympijský web, který nabízí “bezbariérový přístup”, což například nevidomým návštěvníkům umožní čtení stránek nahlas či nastavení velikosti textu.

Paralympijská stránka poskytuje detailní informace o všech paralympijských sportech a disciplínách v Angličtině i Čínštině. V průběhu paralympiády bude přinášet výsledky soutěží, medailové statistiky, paralympijské zprávy, stejně jako živé přenosy z důležitých tiskových konferencí.

Na přehledných stránkách jako sportoviště, návštěvníci, služby, vstupenky a média získají fanoušci detailní přehled o ubytování, dopravě, nákupech a informačních službách. Návštěvníci mohou použít elektronickou mapu k lokalizace sportovišť, bodů zájmu a najít trasy veřejné dopravy i instrukce pro řidiče. Web zároveň obsahuje informace o bezbariérových zařízeních.

datum: 02 Jun 2008 autor: Martin Němec

Čtyři světové rekordy na Dutch Open

Na nizozemském otevřeném šampionátu byly k vidění tři světové rekordy na dráze a jeden ve vrhačském sektoru. Novými rekordmany jsou

  • Oscar Pistorius T43 400 m 47,92 sec
  • Annette Roozen T42 100 m 16,48 sec wind +0,3 m/s
  • Elena Pautova T12 1500 m 4:36,15
  • Mathias Mester F40 shot put 11,36 m

V Holandsku startovalo 273 atletů, z toho 180 mužů a 93 žen ze čtyř kontinentů. Účastnili se jej sportovci z Japonska, Spojených arabských emirátů, Jihoafrické republiky, Mexika, Velké Británie, Irska, Norska, Dánska, Německa, České republiky, Moldávie, Ruska, Chorvatska, Belgie a Nizozemí.

datum: 02 Jun 2008 autor: Martin Němec

Propozice MČR v atletice vozíčkářů 2008

Atletický oddíl a oddíl tělesně postižených sportovců Hvězda SKP Pardubice Pardubický kraj, město Pardubice a partneři závodu Vás zvou na Mistrovství České republiky v atletice vozíčkářů 2008, které se uskuteční v neděli 22. června od 12 hodin. Závody jsou otevřené pro všechny atlety vozíčkáře z České republiky. Vypsány budou mistrovské soutěže ve vrhu koulí, hodu diskem, oštěpem (kuželkou) ve třech sloučených kategoriích sedících atletů – ženy (F51-F58, F32-F34), muži „kvadru“ (F51-F53, F32-F34) a muži „para“ (F54–F58). Přihlášky dle propozic do pátku 20. června osobně, telefonicky, mailem na sekretariát Hvězdy SKP Pardubice (tel., fax: 466 304 881, e-mail: hvezdatps@seznam.cz).
datum: 28 May 2008 autor: Eva Vindová

<< Předchozí Další >>
archiv článků

Content Management Powered by CuteNews