Atletická schůzka ČATHS

V návaznosti na otevřený dopis atletů ČATHS se ve čtvrtek 29.5.2008 v 17 hod na Strahově v zasedací místnosti č. 209 uskuteční společná schůze zástupců sekce atletiky ČATHS, výkonného výboru ČATHS a zástupců reprezentantů - atletů.
datum: 27 May 2008 autor: OSAV

Na druhém závodě Českého poháru v atletice vozíčkářů padaly české rekordy

Ve druhém kole KB Českého poháru překonali atleti vozíčkáři hned 10 národních rekordů. Vítězkou ženské kategorie byla na olomouckém stadionu Jana Fesslová. Domácí Evě Kacanu totiž závod vůbec nevyšel, i přes vydatné povzbuzování fyzioterapeuta Pavla Vrzaly, že nedostane guláš k obědu, pokud v kouli nedá alespoň 6 metrů. Před šestimetrovou hranicí zůstala o čtyři centimetry. Nejlepším atletem byl světový rekordman Martin Zvolánek, závodící v kategorii nejhůř handicapovaných F 51, který výkonem 10,42 metru získal po procentuálním přepočtu nejvíc bodů. Druhý byl Martin Němec (kategorie F 55, 37,02 m v hodu diskem) a třetí Jan Vaněk (F 51, 23,37 m v hodu kuželkou).
celý článek
datum: 26 May 2008 autor: Alice Tejkalová

Výsledky KB ČP Olomouc

Výsledky 2. kola KB Českého poháru v atletice vozíčkářů 2008 na www.skmoravia.cz.
datum: 25 May 2008 autor: Pavel Šibrava

Pokud Pistorius splní limit, bude startovat na olympiádě

Zdá se, že po měsících negativních zpráv se začíná karta obracet ve prospěch jihoafrického běžce Oscara Pistoriuse. Poté, co Mezinárodní paralympijský výbor novým pravidlem umožnil sportovci startovat bez obav na paralympiádě, rozhodla Mezinárodní sportovní arbitráž v Lausanne o tom, že Pistorius smí běhat s nepostiženými. Pokud tedy splní olympijský limit, nic mu nebude bránit v tom napodobit svou krajanku Natalie du Toit a postavit se na start olympijského závodu. Více zde.
datum: 16 May 2008 autor: Alice Tejkalová

Nová atletická pravidla IPC 2008-2009!

Sportovní komise atletiky Mezinárodního paralympijského výboru IPC, dle svého memoranda vydala, v návaznosti na pravidla IAAF 2008, nová atletická pravidla. Nová pravidla a opatření IPC jsou účinná od 15. 5. 2008. Byl vypracován i přehledný seznam změn.

Co se týče atletiky vozíčkářů, zejména kvadru, je důležité nové znění pravidla 144 Para 2(g): ...doprovod pro sportovce F32, F51-53 může asistovat rozhodčím, aby zajistil bezpečnou dopravu sportovce na vrhačský rám, když tak učiní, musí opustit soutěžní prostor

Pro Oskara Pistoriuse a další atlety bez končetin je důležité nové pravidlo 144 Para 5 pro protézy (třídy T42-T46), které mj. říká, že soutěžní protézy nejsou považovány za zařízení, které dává sportovci výhodu. To znamená, že atleti T43 mohou bez problémů běžet v závodě T44.

datum: 15 May 2008 autor: Martin Němec

Mistrovství České republiky v atletice vozíčkářů 2008

Dne 22. 6. 2008 se na Městském atletickém stadionu na Dukle v Pardubicích uskuteční Mistrovství České republiky v atletice vozíčkářů 2008.
Z pověření STK Atletiky ČSTPS a předsednictva občanského sdružení Atletika vozíčkářů mistrovství uspořádá oddíl tělesně postižených sportovců sportovního klubu Hvězda SKP Pardubice.
Závody jsou otevřené pro všechny atlety vozíčkáře z České republiky a budou koncipovány jako jednodenní. Tuzemští soutěžící nebudou hradit žádné startovné.
Vypsány budou mistrovské soutěže ve vrhu koulí, hodu diskem, oštěpem (kuželkou) ve třech sloučených kategoriích sedících atletů – ženy (F51-F58, F32-F34), muži „kvadru“ (F51-F53, F32-F34) a muži „para“ (F54-F58) dle pravidel atletiky IWAS/IPC.
Více informací vč. propozic v dohledné době naleznete na webových stránkách Atletiky vozíčkářů a oddílu TPS Hvězdy SKP Pardubice.
datum: 15 May 2008 autor: Martin Němec

Užší výbor ČATHS se sešel k řešení situace v sekci atletiky

Převzato z www.caths.cz: Užší výbor ČATHS na svém mimořádném zasedání ve středu 14. května 2008 v reakci na otevřený dopis části reprezentantů sekce přijal některé kroky, které by měly vést k uklidnění situace v sekci atletiky ČATHS:

1) svolá společnou schůzi sekce atletiky a užšího výboru na úterý 20. května 2008.

2) Požádá Tomáše Brůnu, vedoucího sekce a šéftrenéra, o vyjádření k otevřenému dopisu části reprezentace ze dne 13. května 2008.

3) Užší výbor ČATHS svolá společné jednání sekce atletiky, užšího výboru a zástupců reprezentantů na čtvrtek 29. května 2008 od 17:00 hodin na Strahově.

datum: 15 May 2008 autor: OSAV

Pozvánka na 3. kolo KB Českého poháru 2008

Třetí kolo jubilejního desátého ročníku KB Českého poháru v atletice vozíčkářů bude "Velká cena města Brna". Závody se uskuteční v neděli 8. června 2008 na stadionu SK Líšeň. Přihlášky zasílejte dle propozic  do 30. května.
datum: 14 May 2008 autor: Pavel Šibrava

Otevřený dopis atletů ČATHS vedení asociace

Před třemi měsíci dostal Tomáš Brůna důvěru výkonného výboru ČATHS pro sestavení a vedení atletické sekce asociace. Tomáš Brůna si však nezíkal důvěru atletů, včetně polovičky limitářů na paralympijské hry v Pekingu. Ti se nyní obracejí na výbor sekce otevřeným dopisem a žádají jeho odvolání. Kompletní text otevřeného dopisu naleznete zde.
datum: 14 May 2008 autor: OSAV

Jediný zástupce OSAV na Světovém poháru v Manchesteru

Záměna zraněného Radima Běleše za Jana Vaňka se nakonec nepodařila, z členů občanského sdružení Atletika vozíčkářů tak startoval na letošním světovém paralympijském poháru v Manchesteru pouze Karel Liška. Liška se po dlouhých deseti letech vrátil nejen do světové atletiky handicapovaných, ale i do Anglie. V roce 1998 se totiž účastnil mistrovství světa v Birminghamu. Kuželkou tehdy hodil 20,87 metru a skončil na čtvrtém místě. Letos si bohužel pohoršil, jeho výkon 20,11 stačil jen na páté, poslední místo. Výsledky závodu zde.
datum: 12 May 2008 autor: OSAV

<< Předchozí Další >>
archiv článků

Content Management Powered by CuteNews