IPC koeficienty 2008

Mezinárodní paralympijský výbor IPC vydal pro rok 2008 novou tabulku přepočtových keoficientů. Rozdíly mezi koeficinety 2007 a 2008 jsou jen minimální, a vyznačené je naleznete zde.
datum: 20 Apr 2008 autor: Pavel Šibrava

Paralympijská uzávěrka do konce května

Výkonné grémium ČPV na svém zasedání dne 1. 4. 2008 rozhodlo, že se sportovní nominace do Českého paralympijského týmu pro paralympiádu v Pekingu budou uzavírat k 1. červnu 2008.

datum: 10 Apr 2008 autor: OSAV

Našel se pořadatel pro MČR 2008!

Mistrovství České republiky v atletice vozíčkářů 2008 uspořádá v neděli 22. června atletický klub Hvězda SKP Pardubice. Závody budou jednodenní a budou otevřeny pouze pro tuzemské sportovce. Předběžně se plánuje vypsání tří kategorií (ženy, muži kvadru a muži para) ve třech vrhačských disciplínách (vrh koulí, hod oštěpem/kuželkou a diskem). Pořadí ve sloučených třídách bude stanoveno dle přepočtových koeficientů IPC.
datum: 08 Apr 2008 autor: OSAV

Výsledky Turkish Cupu 2008

Kompletní výsledky neoficiálního pohárového závodu Turkish Cup 2008 naleznete na webu SK Moravia Brno.
datum: 07 Apr 2008 autor: Martin Němec

Soustředění v Turecku nakonec přežili všichni

Za teplem tureckého slunce na reprezentační soustředění pořádaném občanským sdružením Atletika vozíčkářů odcestovalo místo plánovaných třiceti jen devětadvacet účastníků. Po dvou týdnech usilovného soustředění se, se na pražské ruzyňské letiště vrátil stejný počet více či méně atletických postav, některé pravda s trochu pocuchanými nervy, jiné s pošramocenými kufry, ale všechny vytrénované a opálené.
celý článek
datum: 07 Apr 2008 autor: Martin Němec

Atleti OSAV vyrážejí na soustředění do Turecka

Velikonoční neděle 23. března je dnem odletu reprezentačního týmu občanského sdružení Atletika vozíčkářů na čtrnáctidenní soustředění v turecké Antalyi. Třicítka sportovců, trenérů, fyzioterapeutů a doprovodů v oblíbeném hotelu Kaya Belek zahájí letní přípravu na sezónu, jejímž vrcholem budou v září paralympijské hry v Pekingu. 
datum: 21 Mar 2008 autor: Martin Němec

Čínský premiér je ochoten sejít se s dalajlámou

Čínský ministerský předseda Wen Ťi-pao vyjádřil ochotu k dvoustrannému jednání s tibetským duchovním vůdcem dalajlámou, a to za podmínky, že se dalajláma zřekne násilí a nebude prosazovat samostatnost Tibetu. Ve středu to v parlamentu řekl britský premiér Gordon Brown, který s čínským protějškem hovořil telefonicky.

Více informací na www.novinky.cz

datum: 19 Mar 2008 autor: OSAV

Představitelé Pekingu tvrdí, že během olympiády bude čistý vzduch

Představitelé Pekingu tvrdí, že během srpnových olympijských her bude v čínské metropoli čistý vzduch. Reagovali tak na rozhodnutí slavného etiopského vytrvalce Haileho Gebreselassieho, jenž v pondělí oznámil, že právě kvůli znečistěnému ovzduší nepoběží v Pekingu maratón.

Celý článek na www.sport.cz

datum: 19 Mar 2008 autor: OSAV

Olympijská vítězka a mistryně světa Klüftová končí se sedmibojem

Švédská atletická hvězda Carolina Klüftová končí se sedmibojem. Pětadvacetiletá dosavadní vládkyně této disciplíny ve středu oznámila ve švédském tisku, že se v budoucnu zaměří už jen na skok daleký a trojskok. Vysvětlila to ztrátou motivace a touhou zkusit něco nového. Na olympijských hrách v Pekingu tak nebude obhajovat prvenství z Atén.

Více informací na www.sport.cz

datum: 19 Mar 2008 autor: OSAV

Výsledky Istropolitany

Výsledky halového mistrovství Slovenska na stránkách Slovenského atletického zväzu zdravotne postihnutých. Výkony českých atletů na stránkách SK Moravia Brno.
datum: 18 Mar 2008 autor: Martin Němec

<< Předchozí 1 Další >>
archiv článků

Content Management Powered by CuteNews